FÓRUM PGweb


[Téma] Vyhřívané rukavice HSR01

Vyhřívané rukavice HSR01
Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 02.09.2010 * 15:18

Tak léto opět uteklo jako voda a pomalu ale jistě se blíží zima.

Nastal čas podzimních výletů do oblasti vysokých dolomitských štítů,

kde se přece jen dá ještě pěkně polétat.

Vzduch je již však řádně studený a není neobvyklé,

že tam v noci padají teploty i několik stupňů pod bod mrazu.

Přez den je příznivá teplota pro pěší turistiku,

avšak ve vyšších nadmořských výškách už bývá pořádná zima.

Největším problémem u většiny padáčkářů jsou zmrzlé ruce.

Není divu, neboť jejich vyvýšená poloha způsobuje horší prokrvení

a také jsou vystaveny proudu studeneho vzduchu.

Jsou různé možnosti, jak se s tímto problémem vyrovnat.

Někdo si dělá skytexové návleky přez rukavice s řidičkou v ruce,

někdo používá neoprenové rukavice...

Zkoušel jsem i oxidační hřejivé sáčky, ale hřejí slabě a teplo se ke špičkám prstů nedostane.

Nakonec jsem zvolil aktivní přísun tepla přímo k prstům - elektricky vyhřívané rukavice.

V internetovém obchodě jsem zakoupil vnitřní vyhřívané rukavice,

určené jako vložka do běžných zimních rukavic. Cena kolem 1200 kč s DPH.

http://www.terko.cz/eshop/img.php?img=VR2.jpg

Hřející topné drátky v těchto rukavicích jsou vedeny kolem obou bočních stran všech prstů.

Napájení každé rukavice je řešeno krabičkou na 3 ks AA baterií, která je připevněna

na zápěstí suchým zipem. Toto napájení je však naprosto nevyhovující.

Rukavice hřejí málo a krátkou dobu. Bylo potřeba vymyslet jiný způsob napájení.

Šikovný kamarád Románek vymyslel, zkonstruoval a naprogramoval procesorem řízený spínaný regulátor.

Jeho cena vychází přibližně na 1100 kč.

Spolu jsme pak ještě odladili jeho nastavení a letos na jaře jsem ho k naprosté spokojenosti vyzkoušel

při létání ve švýcarských Alpách. Použil jsem levný gelový olověný akumulátor ( cca 400 kč s DPH )

6V/8Ah o hmotnosti 1,6 kg uístěný v sedaččce.( v podstatě to samé, jako jedna PET lahev vody navíc )

Rukavice jsem zapnul když mi začaly mrznout ruce pod základnou mraku. Stačilo na první stupeň,

kdy je odběr z baterie 0,8A a po 15 minutách jsem je vypínal, protože se prsty zahřály.

Pocit přísunu tepla byl velmi příjemný.

Celý systém nazýváme Heating System Romanek - HSR01

Ovládání je jedním tlačítkem, má tři stupně výkonu, ochranu akumulátoru proti podvybytí

a signalizace stavu je pomocí dvou led diod.

Regulátor lze přizpůsobit napájení z libovolného zdroje od 6 do 24 V ( například i z motoru PPG, MPG )

a dá se také nastavit pro různé druhy rukavic, třeba i doma dělané,

které se liší hodnotou odporu topného drátku od rukavic kupovaných.

Tři výkonové stupně lze po praktické zkoušce indivinduálně přizpůsobit přeprogramováním.

Rukavice, regulátor i akumulátor jsou opatřeny konektory pro snadnější protažení kabeláže

v sedačce i rukávy při oblékání a také pro nabíjení akumulátoru bez vyndání ze sedačky.

Jelikož se začínají ozývat zájemci o rukavice z řad mých zmrzlých kamarádů,

nabízíme s Románkem jejich výrobu a nastavení. A to jak celého kompletu, tak jednotlivých komponent.

Jelikož zatím nevíme, jak velký bude zájem, nevíme přesně ani cenu.

Ale dá se vycházet asi z toho, že cena regulátoru je přibližně 1100kč,

cena kabeláže včetně konektorů 200kč, rukavic 1200kč, a akumulátoru 400kč.

Celý komplet by se tak měl vejít do 3.000kč.

Počítáme s tím, že by vše bylo přez zimu vyzkoušeno i individuálně doladěno a připraveno na časné jarní létání...

Vaše případné dotazy a připomínky s Románkem rádi zodpovíme. A pokud máte o náš systém zájem, dejte včas vědět !

27 příspěvků
shlédnutí: 13038
  • 1 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: MarcelK (+0) (-0) | Zasláno: 02.09.2010 * 21:27

    hoši zanier už to vymyslel a tyhle rukavice se daji koupit za 3000 ve sleve

  • 2 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 02.09.2010 * 22:00

    Hochu, kdyby tomu tak skutečně bylo, tak si je koupím a neřeším to takhle :-)

  • 3 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 07.09.2010 * 15:27

    Cena vnitřních rukavic na www.terko.cz je 990 Kč s DPH ! Nabízejí je ve 4 velikostech.

  • 4 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: MarcelK (+0) (-0) | Zasláno: 12.09.2010 * 14:51

    tak za ty 3000 je jich asi 15 v CR

  • 5 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 13.09.2010 * 16:15

    Marceli, a můžeš dát odkaz alespoň na jedny z těch 15 v CR, ktere maji podobny vykon + vydrz jako tyhle HSR01 v tehle cenove relaci? Buďto neumím hledat, nebo existují jen takové, které jsou levné ale řádně nehřejou nebo se hned vybijou, nebo kombinace obojího. Pak vím o jedné alternativě, kterou má jistá PPG CR firma, ale ty jsou zas cenově někde jinde. Já jsem si loni podobné řešení spíchnul doma z dlouhé chvíle taky sám. Cenově jsem někde kolem 2000,- a to jsem udělal rukavice zdarma a svůj čas nepočítám, takže dle mě je případná cena 3000 adekvátní. Včera jsem ty svoje odzkoušel na Černé a ta špetka zapojování a hmotnosti baterie navíc je několikanásobně vynahrazena pohodou během letu.

    BTW... Clouseau a já se vůbec neznáme, takže nedělám účelovou reklamu na případný produkt - tohle jsou jenom moje dojmy z praxe a tedy můj názor je, že pro ty co lítají celoročně nebo hooodně vysoko to má smysl.

  • 6 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: MarcelK (+0) (-0) | Zasláno: 16.09.2010 * 15:33

    neznám parametry ale jde o goretexové rukavice ktere staly puvodne pres 6000 ! odkaz zde http://cozywinters.com/shop/zs-hgx.html

    aktualni cena je presne 3290 Kč a jsou napriklad v praze ve fashion arene prodejna ENVY 4ks a nebo v Praze v Hostivari

  • 7 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: MarcelK (+0) (-0) | Zasláno: 16.09.2010 * 15:33

    neznám parametry ale jde o goretexové rukavice ktere staly puvodne pres 6000 ! odkaz zde http://cozywinters.com/shop/zs-hgx.html

    aktualni cena je presne 3290 Kč a jsou napriklad v praze ve fashion arene prodejna ENVY 4ks a nebo v Praze v Hostivari

  • 8 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 16.09.2010 * 18:24

    Ono až tak nezáleží na tom, kolik původně stály, ani kolik stojí teď. Nejdůležitější je, jaké napětí a jakou kapacitu mají ty akumulátory dodávané k rukavicím. U našich rukavic je to dáno tím, jaká se zvolí kapacita akumulátoru. Například já jsem použill akumulátor 6V x 8Ah = 48Wh, což činí 24Wh na jednu ruku. Pokud je u těch Zanierek na každé ruce Lionka 7,4V x 2000mAh = 14,8Wh na jednu ruku, což je o 10Wh méně. Nikde jsem ale informaci o jejich akumulátorech nenašel... Pokud se mi baterie u HSR vybije, můžu mít na další den připravenou nabitou náhradní za 400Kč. Pokud mi stačí na svahování v zimě, nebo na tandem kratší doba, použiji baterii levnější s menší kapacitou. HSR rukavice si můžu vzít i na motorovou krosnu a napájet je z ní, můžu je použít i třeba na motorku , nebo na sněžný skůtr, či čtyřkolku - všude tam mám zdroj potřebného napětí a proudu. Další výhoda je, že netáhnu váhu akumulátoru na rukou celou dobu jako u Zanierek a podobných a také že když si sundám vrchní silné rukavice tak mohu v těch tenkých vyhřívaných provádět jemnou manipulaci a stále mám ohřívané ruce. Pokud se mi poškodí nějaká část systému,vyměním jen ji a nemusím kupovat vše nové za drahé peníze... No, chce to se nad tím vším trochu zamyslet, než se dojde k správnému závěru. Děkuji pyro za tvůj názor a podobné zkušenosti. Skutečně jsem netušil, že se něčím podobným někdo zabývá. To že jsme nabídli výrobu systému široké veřejnosti NENÍ PROTO, ABYCHOM NA TOM ZBOHATLI, ALE ABYCHOM POMOHLI těm, kteří by něco takového chtěli a sami si to nedokážou vyrobit. Samozřejmě, že když si budeš dělat vše sám, tak na tom pár stovek ušetříš, ale je otázka, zda se ti to vyplatí...

  • 9 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: MarcelK (+0) (-0) | Zasláno: 17.09.2010 * 12:48

    ja to pisu taky abych pomahal :) tohle je nizsi cena nez je velkoobchodni pro predstavu goretexove rukavice bez vyhrivani stoji 2000Kč takze cely ten system vyhrivani vyjde na par kacek ..samozrejme ale za tuhle cenu jich moc neni a asi uz nebude ..takze do budoucna bude dobre mit nejakou levnou alternativu ... jinak ty rukavice uz pouzivam 2 roky a jsou vpohode nestalo se mi za bych nejak stradal at uz na lyzich ci ve vzduchu spise se mi obcas stane ze je zapomenu zapnout ..mmch ta baterka vazi asi stejne jako baterka maleho telefonu takze je ani nevytahuju i kdyz ji nepouzivam

  • 10 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 17.09.2010 * 18:03

    Prosimte a proc to nenapises hned, ze je mas ?! To je dulezita informace! Prosimte, mohl by jsi nam napsat, jake napeti a jakou kapacitu maji ty akumulatory? To se clovek nikde nedozvi a je to dost podstatna informace, ze ktere se da odvodit jejich celkova energeticka kapacita. Take by mne zajimalo, jak dlouho vydrzi realne hrat na jednotlive stupne vykonu a jak moc to na jednotlive stupne topi. No a kde presne to topi. Proste jake s nimi mas prakticke zkusenosti. Diky moc !

  • 11 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 15.10.2010 * 13:20

    Prosim zajemce o rukavice at se mi co nejdrive ozvou. Seslo se uz nekolik objednavek a tak budeme objednavat material. Jinak se objevili zajemci i z rad vetronaru a sice o verzi s vyhrivanymi ponozkami. Tak tu budeme take dodavat.

  • 12 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 22.10.2010 * 22:58

    Prosíme zájemce o vyhřívané rukavice aby nás kontaktovali na emailu : rucevteple@seznam.cz Děkujeme.

  • 13 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: morfea (+0) (-0) | Zasláno: 23.10.2010 * 11:46

    tesim se na ty vyhrivany ponozky:o)

  • 14 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 23.10.2010 * 15:34

    Jestli je chces, posli email a nejpozdeji do mesice je mas :-)

  • 15 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: mrkevmrkev (+0) (-0) | Zasláno: 27.10.2010 * 23:55

    to morfea

    from románek

    nejen že máme odzkoušené a funkční ponožky pro větronáře ale snažíme se aj o vývoj a podpurné prostředky pro naše věčně zmrzlé a nespokojené protějšky, vymysleli jsem aj elektricky vyhřívané kalhotky ale bohužel zde jsme narazili a trošku se zamotalii, poněvadž teplo generované do kalhotek zpouští - aspon podle našich studií - další chemické reakce v ženskému tele- pro produkování dalšího tepla v daných partiích, což vede k nárustu pocení a vlhkosti v techto paritiích a následnému zkratu a dalšímu lavinovitému navýšení tepla ......následky a výsledky tohoto bolestivého jevu není potřeba dál popisovat...

  • 16 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: morfea (+0) (-0) | Zasláno: 04.11.2010 * 23:21

    :o)))))))))))))))))))))))))))))))))

  • 17 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 19.11.2011 * 08:21

    Ahoj. Děláte rukavice i letos, popřípadě máte nějaké vylepšení ?

    Dík.

  • 18 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 19.11.2011 * 11:13

    Ahoj Boeingu,dekujeme za tvuj zajem o nase rukavice. Behem vyroby lonskych zakazek se ukazalo, ze je pro nas nerentabilni pokracovat ve vyrobe stejnym zpusobem. Vynalozena energie a cas neodpovida cene, ktera by jeste byla akceptovatelna pro pripadne zajemce. Ale reseni by se naslo. Bud udelame jen jeden kus, ale za podstatne vyssi cenu, nebo vice kusu v jedne objednavce ( minimalne 5 ), kdy se naklady na porizeni jednotlivych komponent rozmelni (jde hlavne o postovne, vyrobu plosnych spoju, atd. ). Take je mozne si u nas objednat jen samotny regulator, nebo i jen plosny spoj regulatoru a vse ostatni si dodelat a poridit sam. Tam je pak samozrejme cena odpovidajicim zpusobem nizsi. Zalezi na domluve. Pokud by jsi mel o nektere z nabizenych reseni zajem, tak prosim napis mail na rucevteple@seznam.cz .

  • 19 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 26.01.2013 * 18:23

    Nějaké novinky ohledně vyhrivanych rukavic? Dneska jsem málem umrzl :)

    Co kdo používáte?

    předem dik za info

  • 20 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 26.01.2013 * 19:28

    Ja stale nase HSR01

  • 21 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: MiraContest (+0) (-0) | Zasláno: 26.01.2013 * 19:50

    Ahoj,já používám rukávy ze starý zimní bundy a100% spokojenost.Musím říct že první myšlenka byla taky o pořízení el.rukavic.Ale po testu z rukávy,to odkládám.

  • 22 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Brano26 (+0) (-0) | Zasláno: 26.01.2013 * 20:29

    neviem ako Vam ostatnym ale mne sa po jednej dvoch sezonach lietania kazde rukavice prederu na prstoch. (Od snur, ked davam usi). neviem ci je to len u mna, ci ich casto davam :), z tohto dovodu sa mi viac luby verzia starych rukavoch zo zimnej bundy.

  • 23 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 26.01.2013 * 20:42

    Usi sem daval za sezonu asi jen jednou...kridlo ma letet a ne padat na usich :-)

  • 24 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 26.01.2013 * 22:22

    El. vyhřívané - rukavice stejné jako HSR01 a kabeláž, regulace - vlastní bastl. Krmeno z 4,5Ah 3S LiPol. Po vychytání počátečných dětských nemocí už jen spokojenost.

    Brano - jj, nejsi v tom sám. Po dvou sezónách vnější rukavice na odpis (nebo dost šití).

  • 25 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 27.01.2013 * 10:24

    Trosku off-topic ale zajimalo by me k cemu potrebujete tak casto davat usi ze vam to prodre rukavice?

  • 26 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: Brano26 (+0) (-0) | Zasláno: 29.01.2013 * 11:23

    To eggoide.

    Neviem ci je to len usami, rozmyslam nad tym , mozno dostanu zabrat aj pri starte ked sa drzia Acka, mozno pri baleni padaka do motyla, mozno sem tam nejaky B stall.Asi z kazdeho trocha.

  • 27 RE: Vyhřívané rukavice HSR01
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 29.01.2013 * 13:16

    Ja jsem se jen lekl ze delam neco spatne ze porad nedrzim usi:)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: