FÓRUM PGweb


[Téma] Sluneční brýle

Sluneční brýle
Autor: Kajik (+14) (-2) | Zasláno: 07.12.2011 * 11:44

Ahoj všem pilotům a pilotkám,

nedávno jsem koupil novou helmu Race od paraevoluce a nyní sháním sluneční aerodynamické brýle určené jen pro paragliding. Nejlpépe polarizační s kategorií min. 3 a hlavně do stran, aby se mi za letu neslzely oči. Máte nějaké zkušenosti nebo tipy?

Zatím přes google jsem našel tyto brýle určené pro PK:

http://www.paraevoluce.com/?p=1575

http://www.czechpilot.cz/zbozi/3636/Bryle-Swiss-Eye-cerne.htm

Díky předem za radu.

Kájík

21 příspěvků
shlédnutí: 7120
  • 1 RE: Sluneční brýle
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 07.12.2011 * 14:14

    Bryle jsi nasel pekny, ja teda osobne pouzivam normalni sportovni slunecni bryle, stejne jako pro jine outdoor aktivity. Se slzenim oci mam problem tak 1x do roka, kdyz na jare napichnu nejakej masivni stoupak s pylem, ale to by asi zadne jine bryle nevyresily, krom plne uzavrenych ("lyzarskych").

    Nicmene neodpustim si poznamku - s tou aerodynamikou jsi to myslel vazne?:-)

  • 2 RE: Sluneční brýle
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 07.12.2011 * 14:27

    Ja teda nevim,ale proc polarizacni? Jednou jsem je zkousel a mel jsem docela problem s odecitanim pristroju. Aneb jak pise scorpi - pouzivam uplne normalni sportovni slunecni byle. Aerodunamika pobavila:)

  • 3 RE: Sluneční brýle
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 07.12.2011 * 14:56

    Já používám brýle od adidasu sportovní.. muj model je podobný těmto

    http://www.bryle.cz/adidas-sport/

    dobré je že tam jde dosadit dioptrická vložka, muzes si objednat spoustu typů skel. A do oci me nefouká a ani to nijek nehlučí, či jak si myslel tu aerodynamiku.

  • 4 RE: Sluneční brýle
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 07.12.2011 * 14:57

    S polarizačníma je problém, jednou jsem s nima letěl protože sem zapomněl ty co mám na litaní normálně a bolí z toho pěkně hlava, jak koukaš kolem sebe nahoru a dolu, tak se ti mění hodně barvy. Sice jsou pěkně vidět základny, když naklaníš hlavu nastranu, ale když budeš mit blbě natočený display na variu, nebo GPS, tak v něm nic neuvidíš

  • 5 RE: Sluneční brýle
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 07.12.2011 * 15:01

    Ještě dodatek - používal jsem právě ty Brízza s cvikrem na dioptrie a jsou výborný, ani nefouká kolem nosu jako u některých ostatních co jsem zkoušel. Z toho potom slzý oči

  • 6 RE: Sluneční brýle
    Autor: Kajik (+14) (-2) | Zasláno: 07.12.2011 * 16:03

    S aerodynamikou jsem možná trošku přehnal :-) Myslel jsem spíš takové ty upravené pro paragliding, aby to na oči nefoukalo. Používal jsem polarizační brýle s kategorií 5 na horské výstupy, po celodenní chození jsem neměl problém s bolestí hlavy. Uvidím, po zkušenostech se dvěma slunečními klasickými (levnými) brýlemi za pár kaček a s kterými jsem při letu občas nechtěně "brečel" :-) neboli slzel, jsem se rozhodl udělat malou radost, koupit "aerodynamičtější" brýle pod vánoční stromeček :-)

  • 7 RE: Sluneční brýle
    Autor: kume (+0) (-0) | Zasláno: 07.12.2011 * 19:02

    okuliare na sport = OAKLEY

  • 8 RE: Sluneční brýle
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 07.12.2011 * 20:55

    ty Adidasky jsou fajn,celkem jsem si o Adidas optickych vyrobcich myslel svoje ale po jejich praktickem jednodennim vyzkouseni jsem mel jasno. Samozrejme nad kvalitou skel by nejaky optik treba polemizoval ale bezne UV standarty plni s prehledem a co navic,nedela se za nima pruvan ani na biku a sedi perfektne.Osobne az zas nekdy budu shanet bryle vyzkousim si Adidy a potom pokud nevyberu podivam se u jinych vyrobcu.

  • 9 RE: Sluneční brýle
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 07.12.2011 * 23:27

    S polarizakama nelitam od ty doby, co jsme diky nim malem skoncil na dratech...nastesti jsem skvirkou mez obrouckou a tvari zahlidl odlesk slunce, kterej prez ne nebyl videt. No a s nekterejma displayema jsou taky problemy...

  • 10 RE: Sluneční brýle
    Autor: halusiak (+0) (-0) | Zasláno: 08.12.2011 * 11:36

    ja mam nekonfekcnu tvar, a mam problem si najst slnecne okuliare ktore by mi licovali okolo obocia, nosa aj licnych kosti zaroven. na lietanie -ked ti slzia oci ako mne z vetra teda nieco co ma penu okolo ramu. ja som si kupil teda lowcost haha http://www.dealextreme.com/p/guarder-g-c4-outdoor-eye-protection-glasses-48879

    kvalita presne taka ako pisu v recenziach,ale job to splni. akurat ked slapem na kopec tak sa zvyknu zarosit, vtedy je lepsie dat penu dole. neviem ci sa ine okuliare nerosia,ale je to neprakticke ked cakas na startovacke a mas ich na ociach a nefuka vietor.

  • 11 RE: Sluneční brýle
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 08.12.2011 * 12:18

    Bríízy používám - spokojenost. Myslím, že důležitá věc při pořizování brýlí pro PG je dobré priferní vidění - tedy "aerodynamické = zaoblené".

  • 12 RE: Sluneční brýle
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 08.12.2011 * 14:36

    No jestli jsi ochotný "vypláznout" 18 stovek za brýle, tak bych tedy šáhl po moto brýlích ( antifog, samostmívací, do přilby, skoro neprůstřelné, dělané pro provoz kde se počítá s mnohem silnějším větrem), samozřejmě mám na mysli cestovní brýle ne na motokros.

  • 13 RE: Sluneční brýle
    Autor: streco (+0) (-0) | Zasláno: 12.12.2011 * 18:10

    ja mam tiez "lowcost": www.ebay.ie a tak isto ako pise halusiak malo ktore okuliarem mi sadnu musim odskusat a tiez ked slapem do kopca tak sa v lete orosia zvysok roka je to OK, este mam sportove UVEX-i do rezervy na lietanie v horucich dnoch, drzia dobre na hlave a nepodfukava ich, myslim si ze tie ktore ti sadnu dobre na bicykel mali by byt ok aj vo vzduchu

  • 14 RE: Sluneční brýle
    Autor: Slivka (+6) (-27) | Zasláno: 13.12.2011 * 17:29

    Kdo má problém s očima, má o to větší problém s brýlemi. Já to řešil následovně:

    1. Aerodynamiku, nebo nefoukání do očí, jsem zkoušel jízdou na kole, pro jistotu z kopce. Jednou po týdnu v Graifu jsem z průvanu chytl zánět nadočnicového oblouku............, takže je to důležité, když se letí dlouho a vysoko.

    2. Polarizační brýle jsou výborné hlavně proti slunci. Jediná nevýhoda je v špatném čtení některých displejů.

    3. Cena je i několikrát nižší v rybářských potřebách, nebo v prodejnách pracovních oděvů, dokonce s atestem.

    4. Dioptrie - další problém, brýle - cvikr, čočky, operace laserem, není to jednoduché řešení.

    Nejlepší je mít zdravé oči, s tím souhlasíte všichni.

  • 15 RE: Sluneční brýle
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 13.12.2011 * 17:41

    Slivka: ad bod 2. Polarizační brýle jsou proti sluníčku jako každé jiné. Jendiná výhoda polarizačních je že zabrání odleskům. Jen nevidím důvod proč mít polarizační na padák, když ve vzduchu není nic od čeho by byli odlesky jako např. v autě od palubky, nebo když si čteš na slunci leskly časopis :) Maximálně tak odlesk od uplně nového bílého padáku :)

  • 16 RE: Sluneční brýle
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 13.12.2011 * 21:39

    Uz sem to tady jednou psal, proc NE polarizaky... Prave proto, ze odfiltruji odlesky - treba od nebezpecneho, jinak snadno prehlednutelneho lana.

  • 17 RE: Sluneční brýle
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 13.12.2011 * 21:49

    Na kazdou sezonu 2ks od vietnamcu za 50kc a je vystarano. Nepoznate rozdil ;-)

  • 18 RE: Sluneční brýle
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 14.12.2011 * 12:40

    Ja mam z Lidlu :-) Vlastne mel jsem...ztratil jsem je. Ted mam dvoje stejny z Penny. Jsou super. Jedny za 60Kč.

  • 19 RE: Sluneční brýle
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 16.12.2011 * 02:25

    Za mě tyhle:

    http://www.dealextreme.com/p/guarder-g-c4-outdoor-eye-protection-glasses-48879

    Měl jsem dvoje, už jsou ztracený a jedny jsem dal kamarádovi. Přesně tyhle v outdoor shopech jsem několikrát viděl od 800 do 1600 kč.

    Po vánočním shonu budu zas objednávat.Btw na tomhle shopu maj i super igelitový nádrže na pití, taky za pakatel. Jo a pilku, drátovou!! zas za 60 kč!

  • 20 RE: Sluneční brýle
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 16.12.2011 * 11:04

    tak presne tyhle ktere ukazujes http://www.dealextreme.com/p/guarder-g-c4-outdoor-eye-protection-glasses-48879

    jsem loni koupil na jare v kauflandu brandovane jako KEEN za 69 Kc spolecne s celovkou za 50 Kc

  • 21 RE: Sluneční brýle
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 16.12.2011 * 11:05

    jeste doplnim ze na Graifu mi pres ne prejel u kempu na parkovisti borec v X5 ,bryle jsem trochu porovnal,nandal vysypane vyndavaci skla a zase spokojene uzival dal

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: