FÓRUM PGweb


[Téma] Vodní balast

Vodní balast
Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 28.12.2012 * 20:52

Ahoj,

prosím znalejší o radu, jak řešíte dovažování? Předpokládám, že vodním balastem. Mám impressku, kde mám pod zadkem na balast místo a teďka když je silnější vítr bych se občas potřeboval dovážit na maximálku, což je třeba 8kg nebo tak nějak..

Měl jsem třeba 2x 1,5 PETky s vodou, ale za prvé je to málo, a za druhý nějaký vylití za letu když zeslábnou podmínky není asi uplně v pohodě.

Co kdo používáte? kde to koupit? nikde jsem nic nenašel. viděl jsem, ře má někdo i s hadicí na odpuštění vedoucí z kokonu...

díky za radu

18 příspěvků
shlédnutí: 5003
  • 1 RE: Vodní balast
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.12.2012 * 09:07

    Tu je nejaké info.

    www.paraglidingforum.com

  • 2 RE: Vodní balast
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 29.12.2012 * 22:31

    Díky a někdo nějaký konkrétní záležitosti, který se dají pořídit nebo zbastlit tady v ČR?

  • 3 RE: Vodní balast
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 30.12.2012 * 09:00

    Já osobně bych ti nedoporučoval něco zbastlit, dají se oficiálně koupit, mají vypouštěcí šroub a hadici, a hlavně jsou testované na výdrž. Ale jako nouzovka jsem vyděl používat vnitřky od 5 litrových krabicových vín. Ovšem tvrdší přistání nevydrží, a pak máš mokrou sedačku a hlavně záložák ! Zeptal bych se nejbližšího mebo tvého oblíbeného dealera pg vybavení.

  • 4 RE: Vodní balast
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 30.12.2012 * 09:06
  • 5 RE: Vodní balast
    Autor: Hamty (+0) (-0) | Zasláno: 30.12.2012 * 13:56

    ještě poznámka k improvizacím: PET lahve při dopadu nejsou zrovna bezpečné a pokud za letu díky závadě vyteče voda do sedačky, nedá se s tím letět - velmi nepříjemná zkušenost kolegy.

  • 6 RE: Vodní balast
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 30.12.2012 * 16:38

    Díky všem za rady, i v poště. Už vím více či méně co se tak asi používá, teď to ještě nějak sehnat za rozumnej peníz.

    ad PET lahve: četl jsem že používat jako zátěž jakýkoliv tvrdý věci neni dobrý, ale zrovna v tomhle místě - pod tvrdým sedákem v sedačce, kde je to ještě uchyceno popruhama, že se to ani nehne (sedačka tam má popruhy na uchycení) tak si myslím, že by to nemusel být problém. Každopádně raději bych něco co je ozkoušeno že je ve všech ohledech v pořádku.

    Ještě jednou díky všem

  • 7 RE: Vodní balast
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 30.12.2012 * 21:51

    Nechapu dohaneni hmotnosti balastem, neni jednodussi si poridit proste mensi kridlo?

    Jinak pod zadkem pod deskou je chranice, takze rvat tam petku mi prijde trosku ujete... ale kazdy sveho stesti strujcem jest.

  • 8 RE: Vodní balast
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 30.12.2012 * 22:25

    LemoN: Já se taky občas dovažuju (na maximálku i přes) i když mám padák standartně na svojí váhu. Hodí se to jak v silném větru nebo v Alpách za silných termických podmínek. Zlepšíš stabilitu, klouzavost proti větru, za cenu vyššího opadání, ale to ti v těch silných podmínkách co jsem psal nevadí.

  • 9 RE: Vodní balast
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 30.12.2012 * 23:48

    tak pro přesnost, mam vzletovku asi 91kg a křídlo 80-100, což je akorát, aspoň myslím, ve slabých podmínkách mám výhodu oproti tomu kdybych byl uplně nahoře, a můžu si i dovolit přibrat (před 3 lety jsem měl třeba o 7 kg víc)

    Ale jde o to že třeba teď když lítáme na vítr a třeba dneska viz tracklog, jsem třeba i chvilku couval a to i v plný šlapce, tak je lepší bejt nahoře, jak psal Kosťa. Jasně, je pohodlnější a lepší koupit další křídlo, který bude třeba 70-90, ale na to nemam, i když bych třeba chtěl, to se raději jednou za čas dovážim.

    Jinak ohledně chrániče - nevim jestli jsi viděl detailně sedačku impress, ale nenahrazuju chranič petkama, tam je prostě kapsa přímo na balast, připadně na jiný věci, chránič je na páteř a končí cca v půlce nebo třetině pod sedací deskou. Nejsem hazarder, věci docela promejšlim než něco udělám, už kvůli tomu že jsem technik.Ale neznám všechno a tak zjišťuju a učím se...

  • 10 RE: Vodní balast
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 31.12.2012 * 10:43

    Tak hlavně popřemýšlej, jestli se ti líbí létání za takového větru když místama couveš. Pokud nemáš ideální terén, tak to bude i turbolentní.

  • 11 RE: Vodní balast
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 31.12.2012 * 11:25

    Já to taky prodávám.

  • 12 RE: Vodní balast
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 31.12.2012 * 15:32

    Boeing: Terén je v pohodě, a pokud přijde párminutový zesílení v průběhu hodiny a půl lítání, tak, že si trochu couvnu, no tak si holt trochu couvnu, nadšenej z toho nejsem, ale když nebude foukat, tak to nebude fungovat a my můžem bejt doma. A pak je jen rozdíl v tom, jestli jsem uproztřed rozpětí váhy nebo nahoře, toť vše, Termika teď v zimě neni, tak se musíme spokojit s timhle, a nebo sedět doma, zatim se půjdu raději na hodinu povozit než sedět doma když to pujde...

    ale to už je tady trochu off-topic

    Karlos, teď mam něco rozjednanýho, kdyby to nedopadlo, vím kam se obrátit, díky

  • 13 RE: Vodní balast
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 01.01.2013 * 10:44

    Boeing: přijeď si někdy s náma zacouvat na Mirošow, to je veselý polítáníčko, 3 hoďky se kocháš ve vzduchu a mezi tím je 8 padáků v lese, to jinde nezažiješ.

  • 14 RE: Vodní balast
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 01.01.2013 * 18:32

    Taky jsem ze začátku létal za hodně silného větru, ale teď už mně to nebaví. Přeji jen pěkné zážitky bez nehod, at se můžem dále potkávat na výLetech .

  • 15 RE: Vodní balast
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 02.01.2013 * 13:31

    Na dovážení do 4 kg se dá použít obal od kapaliny do ostřikovaů (možná je i 5 litrový), myslím tedy ten sáček né barel :-) Možná by se dalo vyřešit i vypouštění, má koncovku se závitem, takže by případná montáž vypouštěcí hadičky neměl být problém, blbý je že má koncovka malej průměr. Jen ještě pokud přistaneš dramaticky na zadek tak ti asi prasne každá balast:-)

  • 16 RE: Vodní balast
    Autor: Kajik (+14) (-2) | Zasláno: 04.02.2013 * 16:34

    Dotaz na majitele Impresky 3, máte nějakou zkušenost, co se týče vaku pro tuto sedačku?

  • 17 RE: Vodní balast
    Autor: Marian (+7) (-0) | Zasláno: 04.02.2013 * 19:43

    Já mám do I3 10L vak od fy Ortlieb (např. http://www.ortlieb.co.uk/water/water-bag.html), vejde se do kapsy pod sedákem s cca 8 litry max. Já lítám tak s 5-6 litry, je to akorát, ani to moc nešplouchá :-)

  • 18 RE: Vodní balast
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 04.02.2013 * 19:52

    A co lightnesska? :) Já tam víc jak dva dvoulitrové camel bagy nenarvu :/ A to je plním tak 1,5l.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: