FÓRUM PGweb


[Téma] Sedačka do hor

Sedačka do hor
Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 22.11.2013 * 01:38

Potřeboval bych sedačku, která je uzpůsobená k dlouhým výstupům do hor pěšky a případným víkendovým bivakům (pátek večer vyrazit do kopců, sobotu prolítat kam až to půjde a neděli si nechat na návrat). Myslím tedy vhodný kompromis mezi hmotností / skladností do batohu a letovými vlastnostmi. Prostě sedačka na takový "X-Alps pro normální lidi" Co si myslíte o Chogori od ElSpeeda?

15 příspěvků
shlédnutí: 4346
  • 1 RE: Sedačka do hor
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 23.11.2013 * 11:13

    A co takhle ultralehký kajak Zippy od NearBirds? Létám s tím už rok a mohu doporučit. Celá výbava včetně záložky, přístrojů a přilby mi s křídlem Nova Mentor 2 váží 12 kg. A to má i chránič. Dělám tomu tady dealera, tak když tak napiš pro více informací.

  • 2 RE: Sedačka do hor
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 25.11.2013 * 10:06

    Ta Zippy vypadá dobře. Všude jí v podstatě chválí (akorát prý s jejím nastavením je třeba si pohrát, ale to mi neva). Jenom si nejsem jistej tou kategorií hamaka. Vždycky jsem lítal jenom klasickou sedačku s deskou tak z toho mám trochu obavy. Moje původní představa byla pořídit si sice lehkou, ale klasickou sedačku. Nakonec se těm 15kg celkem asi nevyhnu, protože pak bych potřeboval o číslo menší křídlo.

  • 3 RE: Sedačka do hor
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 25.11.2013 * 14:36

    Pokud máš možnost si nějakou sedačku vyzkoušet, tak ji rozhodně neodmítej. Leccos poznáš už ze statického zavěšení někde v kůlně. Osobně nedám na typ hamaka dopustit (mám Advance Lightness).

    @Rob: ještě dávají do Zippy pod nohy (do špičky kokonu) takovou tlustou těžkou dřevěnou překližku? Měl jsem ji před rokem chvíli půjčenou, a byla to jediná věc co mi vadila .)

  • 4 RE: Sedačka do hor
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 25.11.2013 * 20:45

    Tu překlížku si pořizují "šetřílci", kterým je líto připlatit cca 20 Euro za karbon. Já tam mám karbon a pak to funguje tak, jak má.

    S tím nastavením máš pravdu, chvíli mi to trvalo, než jsem na to přišel. Ale jak provedeš základní nastavení, potom už do toho nehrabeš (s nastavením Ti pomohu). Jinak souhlasím s Benourem, bezdesková koncepce je bezva, toho se vůbec neboj. Není problém přijet ke mě, rád Ti ji půjčím (odviják) nebo se alespoň pověsíš do závěsů.

  • 5 RE: Sedačka do hor
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 25.11.2013 * 21:18

    Hustý, mně ji půjčoval Šnajby, taky uvažoval o dealerování. Myslím ale, že mu karbonovou verzi vůbec nenabídli .) Kolik teda váží prázdná?

    Zdála se mi jinak o fous lepší než Advance (zacvakávací místo provlíkacích karabin, lepší štelování, samodofukovací zbytek zavazadlového prostoru...). Jenže jsem se v ní nestihl proletět, tak bych se na jaře možná na ten odviják taky stavil .))

  • 6 RE: Sedačka do hor
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 25.11.2013 * 22:50

    Jasně, klidně přijeď, jsem z Kroměříže. A nebo někde na kopci.

    Kompletní váha včetně kontejneru na rezervu - pultíku na budíky, dvoustupňového speedu, back protection a karabin je 2,3 kg ve velikosti L. K tomu je standartně dodávaný i velmi hezký batoh, pochopitelně taky minimalistický, který váží 0,7 kg. Pak dělají ještě ultra lehký batoh ze skytexu, váha 0,39 kg, ale to už je podle mě na p.ču. Mám v tom lehkou záložku EasyFly WAY RICHLY 24, s váhou 1,3 kg. Celé i s batohem bez padáku to potom váží 4,3 kg. S lehkým padákem se lehce dostaneš na 10 kg naprosto plnohodnotné výbavy. A to je potom jiná káva.

    Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni, po roce provozu na tom není patrné opotřebení. Jak jsem již psal, v podstatě už s ničím jiným nelítám. Jen do Alp do silných podmínek si beru Omegu 8 a Impressku, vše Advance.

    Můj email: robert.scholaster@seznam.cz

  • 7 RE: Sedačka do hor
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 26.11.2013 * 02:20

    Díky kluci za rady i za nabídku vyzkoušení. Já sem to původně neřek, ale problém je v tom, že já tu sedačku plánuju používat výhradně v Alpách a tudíž nevyhnutelně v silných podmínkách - tedy tam kam si bere i Rob tu Impresku :) což mě znervózňuje. Tu Kroměříž mám proto docela daleko - asi 1300km, proto si zjišťuju informace předem až budu na jaře sedačku shánět, abych to nějak zorganizoval.

  • 8 RE: Sedačka do hor
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 26.11.2013 * 07:11

    já teď docela přemýšlím o OZIUM

    http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=57441

    má i EN test, jen se trochu obávám té ceny... ale uvidíme až to rozbalej.

  • 9 RE: Sedačka do hor
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 26.11.2013 * 13:28

    Hm, obávám se, že to bude palba...

  • 10 RE: Sedačka do hor
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 27.11.2013 * 10:46

    Ozium - Price: £750.00

  • 11 RE: Sedačka do hor
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 27.11.2013 * 14:05

    Tak to jsem čekal, že bude více. I když v porovnání se Zippi, která stojí 599 Euro, je to dost.

  • 12 RE: Sedačka do hor
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 28.11.2013 * 10:46

    No je to docela drahý, ale ta hmotnsot je pěkná. Píšou 2,6kg s LTF certifikovaným chráničem s možností vyměnit ho za lehčí, ale už bez certifikace - tedy s omezenou ochranou. Navíc jako snad jediná ultralehká sedačka má kontejner na záložák pod zadkem pilota. Hlavní výhoda oproti přednímu kontejneru má spočívat v tom, že v případě zatwistování závěsů se záložák z předního kontejneru špatně háže. Nikdy jsem to nezažil, zajímalo by mě jak je to nebezpečí reálný.

  • 13 RE: Sedačka do hor
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 28.11.2013 * 10:50

    ojojoj, beru zpět, SupAir Delight má integrovaný kontejner taky.

  • 14 RE: Sedačka do hor
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 28.11.2013 * 11:34

    No nevím. Házel jsi někdy rezervu v rotaci? Zapomeň na to, že ji zespod vytáhneš. Proto se používá druhá rezerva právě v kontejneru na břiše, kde ji máš přímo před očima a blízko. Jediný důvod, proč se standartně nepoužívá přední kontejner je ten, že napřed musíš zapnout do karabin popruh rezervy a teprve potom volný konec od padáku. Jinými slovy, není to tak komfortní, jako když máš rezervu pod zadkem a nemusíš ji stále zapínat.

  • 15 RE: Sedačka do hor
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 28.11.2013 * 20:14

    @Rob: já do lightnessky lezu celkem komfortně "skrz" záložku na břiše .) Jenom jednou se mi stalo, že jsem prostrčil nohu špatně..

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: