FÓRUM PGweb


[Téma] Charly vs. Icaro s plexi

Charly vs. Icaro s plexi
Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 18.02.2014 * 17:36

Máte někdo zkušenost s helmou s plexi? Zajímá mě praktická zkušenost, jestli helma nehučí, nazamlžuje se v zime a kdo to u nás dealuje.

Předem dík za info

7 příspěvků
shlédnutí: 2696
  • 1 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 18.02.2014 * 22:08

    Ahoj, nevim jak moc bude moje odpoved relevantni pac asi vybiras trosku jiny typ helmy ale na motor mam tuto:

    http://www.icaro2000.com/Products/Helmets/Rollbar/Rollbar.htm

    Zamlzit zadychanim to jsme schopny i v lete pred startem. Pred dvema tydny kdyz bylo hodne minus jsem si tak nesikovne dychnul do skla, ze se mi zamlzilo a zamrzlo dokonce za letu. Vetsinou letim s trosku pootevrenym hledim at to trosku vetra.

    Narozdil od motorkaskych firem jsem si na jejich strankach ale nevsim, ze by zamlzovani se snazili nejak resit.

  • 2 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 19.02.2014 * 00:50

    Zdar. Používam Icaro 4 fight cut. Keď moc funím a zavrem plexi tak sa zamlží trocha v oblasti nosu kúsok nad miestom kde dolieha plexi na chránič čeluste. Problém s tým ale nemám, keďže si nechávam plexi kúsok pootvorené. Dýcham čerstvý vzduch, plexi sa nemlží (v zime nenamŕza), lepšie počujem a cítim okolie. Tiež záleži aj od toho ako ti helma sadne na hlavu. Myslím, že niekomu s väčšou hlavou sadne (4 fight) tak, že vydýchnutý vzduch z nosa sa vyzráža na čalúnení chrániča čeluste. S hlukom žiadny problem nemam. Skôr naopak, pokial nenechám plexi pootvorené tak je neprirodzene ticho. Pokial plnánuješ integrálku tak rátaj aj s tým, že sa z flašky bez hadičky nenapiješ a do vysielačky tiež moc nepokecáš. V mojej je dosť miesta na headset takže bez problémov. Treba si ale na ten pohľad cez zaoblené plexi zvyknúť.

  • 3 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: Mikymen (+3) (-0) | Zasláno: 20.02.2014 * 10:51

    Chceš bejt ještě o pul kilasku rychlejsi jo?? :))

  • 4 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 25.02.2014 * 16:48

    Mikymen: Nechci mít zmrlej ksicht :)

    A kdo to u nás dealuje, nebo může sehnat?

  • 5 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: ludek (+13) (-4) | Zasláno: 26.02.2014 * 11:20

    Ahoj Kosťo,

    s plexi lítám mnoho let a nemám nejenom zmrzlej v zimě, ale ani spálenej na jaře (ksicht). Ale koupil jsem si ji hlavně proto, že mi nepomohly nikdy žádný brýle a pořád mi slzely oči, plexi mám tmavé s UV filtrem.

    Po startu to vždycky zavřu a nehučí to, protože je to letecká/rogalistická ICARO helma, slyším v tom normálně všechno, včetně šustění hadérky. Mlží se to pravidelně až když lítám těsně kolem mraků, ale stačí pootevřít na malou škvíru a je to pryč. Ty ale přistáváš vždycky skoro potmě, tak by sis to musel asi otevírat před dosednutím,..... ale jinak NO PROBLEMO

  • 6 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: ludek (+13) (-4) | Zasláno: 26.02.2014 * 11:23

    Jo a já jsem to koupil kdysi dávno od Pavla Břízy ze Zlína - NIRVANA

  • 7 RE: Charly vs. Icaro s plexi
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 26.02.2014 * 11:34

    Mám Icaro, tu se zobákem. Je velice lehká. Plexi jsem sundal. Nemáš kontakt se vzduchem. Je až s podivem, kolik informací ztratíš. Vůně vzduchu. Rychlost a směr větru. To vše cítíš na obličeji. Tedy alespoň já a zdálo se mi škoda o to přijít. Tak jsem plexi odmontoval a vylezl s kokpitu zpět na vzduch. ;-) Taky mi vadil zadní "aerodinamický" klín, je problém se zaklonit. Už jsem si zvykl, nebo se už tolik nedívám nahoru ;-)

    Možná by bylo řešením toto a pod. www.google.cz

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: