ZPRAVODAJSTVÍ


430km bivak v Himalájích

him01_150x100.jpg
| Cesty za létáním | Přelety
Himaláje
shlédnutí: 5379

Na konci léta 2006 uskutečnili dva francouzští piloti žijící v Saint Hillare jeden z nejzajímavějších bivakových letů v historii paraglidingu. Příběh byl již během uplynulých měsíců uveřejněn v několika časopisech po celém světě, takže jste už o tom možná četli. Pokud ne, nabízíme vám alespoň krátké shrnutí jejich dobrodružství.

3 příspěvky

Phillippe Nodet aJulian Wirtz, dva instruktoři pocházející z místa, kde se koná známý letecký festival (Coupe Icare), obletěli pohoří Nanga Parbat a ulétli téměř 500km v jednom z nejvyšších horských terénů naší planety. Použili speciální odlehčená křídla Ozone Addict R.

Oba dva společně přeletěli světově nejrozsáhlejší ledovcové pásmo, letěli přes Trango Towers a na svých křídlech strávili mnoho času ve výškách přes 7000m. Shodně také potvrdili, že podmínky byly občas až nezdravě silné a turbulentní, a to hlavně ve vysokých nadmořských výškách. Jejich křídla však tyto divoké chvilky zvládly bez větších problémů a navíc i díky dobrému klouzání postačily k přeskoku až 40km širokých údolí.

Gratulujeme oběma dobrodruhům ke zdárné expedici! Jejich bivakový přelet se určitě zapíše do historie paraglidingu jako jeden z nejodvážnějších a nejpůsobivějších.

Zdroj: Ozone

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo MAC Para  logo AxisparaSekce PGwebu: