ZPRAVODAJSTVÍ


Mistrovství světa v paraglidingu 2013

sp7130700.jpg_150x106
| Soutěžní létání
Sopot, Bulharsko
shlédnutí: 9603

 Léto je v plném proudu a po pracovní dovolené ve Slovinsku jsme zamířili do Bulharského Sopotu. 13.7. tam začalo registrací mistrovství světa.

5 příspěvků

Kapitoly článku

 1. Registrace a tréningový den
 2. 1. den, Task 1
 3. 2.den, zrušený task
 4. 3. den, Task 2
 5. 4. den, zrušený task
 6. 5. den, Task 3
 7. 6. den, Task 4
 8. 7. den, zrušený task
 9. 8. den, zrušený task
 10. 9. den, Task 5
 11. 10. den, zrušený task
 12. Fouká, končíme...

Registrace a tréningový den

V Sopotu vypadá vše jestě o chloupek lépe než jak si to pamatují ti, kteří tu byli na MČR v roce 2011. Na start vede nová, lepší a také o 4 leva dražší lanovka, krámy otevřené i v neděli, hospody s velmi příznivými cenami na každém rohu a město jako celek působí upraveným dojmem.

Složení české reprezentace nebylo ještě týden před odjezdem vůbec jasné, chvílemi to dokonce vypadalo, že pojede jen 5 lidí. Nakonec je tu maximální možný počet českých pilotů - tedy 6. Za dámy je tu jen Petra Slívová, která je zároveň i teamleadrem celé výpravy a stará se o spokojenost českých pilotů. Mužskou část tvoří David Ohlídal, čerstvý mistr republiky Standa Klikar, rekonvalescent Petr Chromec, Petr Kosrthun a Ondra Krupa, kterému uvolnil místo Radek Večeřa. Ráďa se totiž rozhodl mistrovství světa nezúčastnit poté, co bylo jasné, že nové EN-D křídlo Gradientu nebude hotové včas aby na něm mohl na MS letět. A místo dovolené se závodní fazolí, nebo přechodu k jiné firmě, se rozhodl přenechat své místo Ondrovi Krupovi s Merkuráčem. Příští rok na ME si to snad s novým EN-D křídlem vynahradí. 

Dnes už jsme všichni ubytovaní v nově dostavěném přepychovém penzionku v centru města, i registraci a uvítací ceremoniál s lidovými bulharskými tanci a lampionovým průvodem k lanovce a zpět máme za sebou. Takže se začly řešit další zásadní věci jako odkud se berou délky šňůr, které budou brány jako referenční, zaručené recepty na rychlé hubnutí, kolik smyček na áčkách jsou ty tolerované 2cm oproti továrnímu nastavení, zda účinné látky léků které má pilot předepsaný od lékaře nejsou na seznamu dopingových látek, způsob jak obejít vážení na startu u těch, kteří se díky své hmotnosti dostávaj mimo certifikované rozmezí křídla, zda opravdu lze na enzu sešlápnout speed za certifikované rozmezí a spousty dalších, podnětných a pro doprovod na mateřské dovolené velmi zajímavých témat :-). 


Nedělní dopoledne strávila česká výprava přeměřováním šňůr a smyčkováním. Vzhledem k tomu že fouká svižný sever a tréningový den byl odpískán už ráno tak asi odpoledne bude volná zábava s vyjížkami po okolí. Zítra by se měl vítr malinko uklidnit a organizátoři slibují pěkné kolo. Snad to vyjde ať je o čem psát. Jinak kromě jednotlivců jsou na MS i závody národních týmů. Letos jsou týmy pětičlené s 1 povinnou ženou v týmu, a do skóre se počítají dva výsledky týmu. Takže v týmu jsou všichni až na Petra, který se členství vzdal kvůli obavě, zda bude díky zdravotnímu stavu schopen odletět všechna kola naplno. Aspoň se nikdo se necítí být odstrčený a násilně vyčleňený z kolektivu :-). Tak snad se bude týmu dařit.

 Partneři:

 logo MAC Para logo AxisparaSekce PGwebu: