ZPRAVODAJSTVÍ


Rozhovor s vítězem České ligy Luďkem Procházkou

ludek04_150x100.jpg
| Rozhovory
 
shlédnutí: 6261

Jak jsme Vás již informovali před několika dny v samostatném článu o průběhu České ligy paraglidingu 2006, celkové vítězství si odnesl moravský pilot Luděk Procházka. A právě s ním se nám podařilo uskutečnit krátký rozhovor, který nyní přinášíme.

1 příspěvek

Ahoj Luďo, pár nějakých základních informací o Tobě pro čtenáře /nebo spíš pro čtenářky :-)/?
Ahoj, je mi 28 let, létám od podzimu roku 1999, takže nějakých 7 let.

Luděk se zvedá nad kravínemLetos jsi vyhrál celý seriál České ligy, popíšeš nám jednotlivá kola ze svého pohledu?
Tak začalo se někdy v květnu na Straníku. Tam počasí moc nevyšlo, ale myslím druhé kolo, kdy se letěl pěkný trojúhelník, bylo parádní, hlavně vysoký dostupy. Dolétl jsem poprvé ve svém lítacím životě na závodech do cíle jako první...a navíc jako jediný :-) Bylo to docela těžký, hlavně poslední rameno zpátky na Straník proti větru mi takticky vyšlo.

Dalším kolem byly Beskydy, kde to bylo o ničem, letělo se jenom první den takový záfuk ze Skalky, pak jsme odjeli před dešťěm domů a už se tam nevrátili.

V Krkonoších bylo pěkný počasí, čtyři výborný kola. Akorát to první jsem utavil a Radek Vyhlas mi utekl. Trošku mě zpětně mrzí, že bylo skvělý počasí pro přelety do Poháru, kdy Frantoušek dal 100 km FAI trojúhelník, ale to je asi daň za závodění...

Luděk na Šumicích u BrnaKaravanky jsou moc pěkný terén, letos jsem tam byl poprvé, akorát moc neklaplo počasí. Myslel jsem, že to tam bude trošku víc horský lítání, ale kopce tam mají velký a hezký a lítání je pestrý - kousek hřebene, přeskok, kousek hřebene, přeskok a tak dokola...

Taktizoval jsi v posledních kolech kvůli proškrtávání nejméně bodovaných kol?
Vůbec ne, snažil jsem se lítat na pohodu a navíc tohle ještě nějak nemám zažitý. Vím že třeba Frantoušek má všechno předem spočítaný a podle toho letí, ale já to nějak zatím neřeším.

Co říkáš na systém čtyř týdenních závodů?
No nejsem zásadně proti, akorát když nevyjde počasí, tak někde sedět týden není moc optimální. Kdyby byly víkendové závody, možná by se daly lépe a operativněji odvolávat, pokud by byla blbá předpověď, ale zase by to bylo moc rozstrkané a rozházené. Není to jednoznačný.

Kdo byli Tvoji největší konkurenti?
Určitě Šnajby a Radek Vyhlas. Se Šnajbym jsme začali závodit společně, takže spolu tak nějak soupeříme, je to sranda. No a v Karavankách byl největší konkurent Frantoušek, ale tomu je těžký stačit... Z dalších pilotů lítali hodně dobře Tomáš Svoboda, Radar...

Co si myslíš o Lize, komu je určená?
No je to asi hodně dobrý start pro začátek závodního lítání. Repre špička sem sice nejezdí, ale pár kvalitních pilotů zde je a člověk si aspoň zažije takový ty základní závodní návyky. Pro začínající závodníky ideální.

Na jakém padáku vlastně lítáš a jak Ti vyhovuje?
Už třetím rokem lítám na axisáckých padácích, letos jsem měl kluzák Mercury a byl jsem s ním spokojen. Takže příští rok nehodlám měnit.

A co Tvoje plány do příštího roku?
No snad mi vyjde objet ligové závody, určitě MČR a mistrovství dalších evropských zemí, to jsou hodně kvalitní závody.

Tak přejem hodně nejen lítacího štěstí a hezkou zimu!
Tobě taky a ahoj na vyhlášení  na Kozákově!

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: