FÓRUM PGweb


[Téma] mapa

mapa
Autor: cmudas (+0) (-0) | Zasláno: 21.03.2008 * 23:44

Ahoj prosím vás nevíte nekdo kde bych moh stahnout mapu do GPS ,evropa s omezenymi prostory ktera spolupracuje s MapSource?!díky za info!

8 příspěvků
shlédnutí: 4505
  • 1 RE: mapa
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 22.03.2008 * 16:17

    Zdar,

    myslim ze si muzes vybrat mapu prostoru dle chuti, viz

    http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/pristroje-nastroje-gps-varia-software:5079

    - pak prevest .IMG pro mapsource by nemelo byt slozite pomoci, tohoto programu http://www-user.tu-chemnitz.de/~moth/indexgpsenglish.html

  • 2 RE: mapa
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 24.03.2008 * 20:53

    ...moc pekny instalator .img map do mapsource je take Mapsource Mapset Manager (M3) ktery je ke stazeni zde : http://www.malsingmaps.com/wiki/index.php/Viewing_maps_using_MapSource

  • 3 RE: mapa
    Autor: placina (+0) (-0) | Zasláno: 05.04.2008 * 00:09

    Clouseau, nějak se mi nedaří najít kde stáhnout Mapsource Mapset Manager. Můžeš mi poradit? Asi hledám špatně. Předem moc díky.

  • 4 RE: mapa
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.04.2008 * 10:34

    Cus! Problem nebude v tobe, ale v tom serveru...nejak neni funkcni...posli emai na mabraham@seznam.cz

  • 5 RE: mapa
    Autor: Mican (+0) (-0) | Zasláno: 08.04.2008 * 20:20

    Ahoj. Tak jsem si stáhl omezené prostory ve formátu *.img. Ale nejde mi je nahrát do GPS. Mám Garmin etrex legend. Zkoušel jsem to pomocí IMG2GPS, ale vůbec to GPS nenajde. Nevíte někgdo jak to nastavit aby to šlo. Myslím tím baudrate a komunikační protokol na GPS i PC. Popřípadě jiný free program pro nahrávání map ve formátu *.img. Díky za pomoc.

  • 6 RE: mapa
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 09.04.2008 * 12:47

    Cus!

    IMG2GPS jsem hodne pouzival pro ladovani legenda mapama a vzdy bez problemu. Vetsinou jsem nechal nastaveni I/O portu na Auto, pripadne jsem zvolil ten COM, ve kterem jsem mel pripojeny propojovaci kabel. Jelikoz mne nikdy nebavilo dlouho cekat, az se to presype, tak jsem vzdycky zkusil prvne tu nejvyssi rychlost - 115200.Nekdy to jelo, ale nekdy jsem musel restartovat ten program i GPS a nastavit rychlost mensi. Nemas problem v kabelu? Nepouzivas nejakou redukci USB-COM?Co tracklogy?Ty stahovat jdou?

  • 7 RE: mapa
    Autor: Mican (+0) (-0) | Zasláno: 09.04.2008 * 17:22

    No kabel jsem si sice udělal sám ale mněl by být ok. Pokud na GPS zapnu komunikaci "NMEA vstup/ NMEA vystup" tak to nrmálně, třeba v oziexproleru, načítá souřadnice z GPS. Na propojení z Variem mi taky ten kabel funguje v pohodě. Žádnej převodník na USB z RS232 nepoužívám. Mám klasický RS232 třídrátový zapojení RXD, TXD, GND. Nemusí být GPS v nějakým speciálním modu nebo tak něco?

  • 8 RE: mapa
    Autor: Mican (+0) (-0) | Zasláno: 09.04.2008 * 17:27

    No tak už to mám. Byl špatnej kontakt na konektoru u GPS. Jel jen TXD ale ne RXD. Teď ož je to ok :) Díky

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: