ZPRAVODAJSTVÍ


Aktuality

 • Slovinsko - hrozba odložena

   Slovinské PG & HG federaci se podařilo odsunout hrozící povinnou registraci padákových a závěsných kluzáků na území Slovinska na rok 2016. Minimálně tento rok se tedy létá ve Slovinsku za stejných podmínek jako doposud.

 • XCMeteo.net

  Nové webové stránky XCMeteo.net - přehledné a uživatelsky příjemné grafické zobrazení pro širokou (nejen) paraglidistickou veřejnost, založené na GFS datech jako nástupce oblíbených webových stránek gfs.meteoweb.cz.

 • Nové vydání AirZone

  Tentokrát ve 30 minutách proběhne pozvání na veletrh do Farnborough, létání na paraglidech na soutěži Beskydy Open, cesta po stopách leteckého závodu, který se uskutečnil už před 100 lety, nívštěva firmu Bell Europe v Praze a průlety mezi pylony letecké formule 1 Red Bull Air Race. Vše na www.airzone.tv!

 • Letecká internetová televize AIRZONE.TV

  1. dubna spustila společnost Cumulus media letce Miroslava Orose internetovou televizi AIRZONE.TV. Najdete ji na adrese www.airzone.tv. Televize přináší spoustu zajímavých a původních leteckých reportáží. V aktuálním vydání půlhodinového magazínu airZone si určitě nenechte ujít reportáž Velký Vlastův Výlet o dvou a půlletém putování paraglidisty Vlasty Puczoka okolo světa.

 • Změny ve vzdušném prostoru Slovenska od 29.5.2014

  Slovenské CTR a TMA projdou ke konci května úpravou, budou zjednodušeny a změněny. Zajímavá je pro nás zejména úprava CTR/TMA Poprad-Tatry - tam bude možné letět podél Vysokých a Západních Tater bez narušení, a to až 10 000 ft (pod TMA 4). Více info viz slovenská LAA (příloha s vyznačenými změnami v PDF).

 • Start na Lysé hoře v Krkonoších od lanovky oficiálně

  Na Lysé hoře v Krkonoších (Rokytnice nad Jizerou) se podařilo oficiálně vyjednat zkušební provoz ze startoviště na sjezdovce 100 m pod horní stanicí lanovky. Platí v době provozu lanovky (zimní sezóna). Více info na webu LAA.

 • Extreme Challenge 2013

  Tradiční štafetový závod v Sušici se letos hlásí i o slovo již 8. ročníkem a bude se konat 12. října 2013. Novinkou jsou letos 2 alternativy startu padáčkářů (buď Svatobor, nebo Kalovy při SZ proudění) a podle toho se přizpůsobí také návazné úseky běžců a horských cyklistů. Novinkou je též start a cíl závodu v areálu Santos. Více info na http://www.exchallenge.cz/.

 • Beskydy Open potřetí od 1. srpna

  Z důvodu nepřízně počasí 2x odložený ligový závod v Beskydech se bude konat ve zkráceném 4 denním termínu 1. - 4. srpna 2013! HQ závodu je v PG centru Čeladná. Více informací najdete na webu závodu.

 • Super Paragliding Testival 2013 v Koessenu

  Už po páté se do rakouského střediska Koessen uskuteční velká výstava PG techniky a setkání pilotů Super Paragliding Testival 2013. Termín je stanoven na 9.-12. května 2013 (alternativně, v případě špatného počasí v primárním termínu, může být posunuto na 18.-20. května). Zůčastní se doslova všichni, kdo v PG byznysu něco znamenají včetně českých PG producentů. Všechno je možné na místě vyzkoušet ve vzduchu a na zemi bude bohatý doprovodný program.

 • Výběrová řízení na PG závody 2013

  Sportovní komise Svazu PG vypsala výběrová řízení na MČR v přeletech, závody České ligy a MČR v přesnosti přistání pro rok 2013. Nabídky je možné poslat do 6.1.2013, více informací najdete na webu Svazu PG.Partneři:

 logo MAC Para logo AxisparaSekce PGwebu: