ZPRAVODAJSTVÍ


2. kolo Czechostav Víkend Cup - report

vikendcup05.jpg_150x100
 
shlédnutí: 2447

I když Jakub predikoval na 2. kolo relativně optimistickou předpověď, druhé kolo Czechostav nakonec není platné. To však neznamená, že by se nelétalo, či čekání na výsledky bylo jednoznačné.

0 příspěvků

Malý Pěčín v neděliJak se skutečně ukázalo, sobota byla neletová po celém území ČR a v soutěži se neobjevil jediný přelet. Neděle však oproti předpokladům byla velmi vlhká a pouze v jižních částech ČR webkamery ukazovaly dopolední protrhávání nízké oblačnosti.

Někteří piloti odjeli do Německa s úmyslem do Čech doletět, ale to se jim nakonec nepodařilo. A tak jediné místo, odkud najdeme z nedělního dne nějaké přelety byl Malý Pěčín u Dačic. Zde se sešla velmi početná sešlost pilotů jak z okolí, tak z Brna nebo Tábora (kde tou dobou probíhaly modelářské závody a plocha na Všechově byla uzavřená).

I když kumulky naznačovaly, že by měla většina pilotů odletět na přelet, podmínky byly velmi slabé a slabé stoupáky se objevovaly na netypických místech. Většina těch co se zachytili, stejně po nějaké době přistála buď na startu nebo v blízkém okolí. Pouzě několika vyvoleným se podařilo odletět na přelet. Nejhodnotnější výkon dne předvedla Jana Krátká, a to PT za 47 bodů. Druhý skončil Honza Krátký s VP 38 km a třetí Vítek Fedra s PT za 37 bodů.

Denní skóre 20. 4. 2008

Celkové výsledky 2. kolo Víkend Cup

Bohužel pro výše uvedné nejlepší piloty (a hlavně první pilotku, které velmi GRATULUJEME k převálcování té armády pilotů na startu), pouhých 7 pilotů překročilo 10 km (pozor, mluvíme o vzdálenosti, ne o bodech!). A protože pravidlo pro uznání kola hovoří o 10 pilotech s letem nad 10 km, musíme toto kolo prohlásit za neplatné.

Pokud ve výsledcích vidíte pouze 6 přeletů nad 10 km, pak je nutné doplnit, že výkon Petr Koláře (FT 9,31 km) pravidlo minimální vzdálenosti splňuje, protože na volnou vzdálenost přes 3 OB Petr uletěl 11,89 km - tuto hodnotu najdete u letu v záložce "Let" - "volná vzdálenost" - první hodnota je volná vzdálenost start-přistání / druhá hodnota je volná vzdálenost přes 3 OB. Bohužel žádné jiné uzavřené tratě pod 10 km na minimální vzdálenost nedosáhly.

Nic nepomohlo, že Honza celé pondělí obvolával různá letová místa ČR a v zákulisí sliboval za nalezení nějakých tracklogů soudek piva :-) Ty propadají do slosování mezi všechny účastníky během vyhlášení celkových výsledků Víkend Cup na konci sezóny.

Další kolo Víkend Cup proběhne 3.-4. května a jako vždy Vám předem přineseme krátký rozbor povětrnostní situace.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: