ZPRAVODAJSTVÍ


5. a 6. kolo Czechostav Víkend Cup - report

vikendcup07.jpg_150x100
| Soutěžní létání
 
shlédnutí: 2547

Tak máme za sebou další dvě kola  CZECHOSTAV Víkend Cup, který se tímto přehoupl do svojí premiérové druhé poloviny. Obě kola splnily podmínku minimálního počtu pilotů přes 10 km, a tak jsou obě platné! Na oba víkendy náš dvorní meteorolog Scorpi predikoval jako vždy velmi složité podmínky s určitou pravděpodobností bouřek. Pojďme se na oba víkendy podívat blíže...

0 příspěvků

Páté kolo CZECHOSTAV Víkend Cup se konalo o víkendu 31.5 - 1. 6.2008.

Jak se později ukázalo, právě sobotní poslední květnový den byl rozhodujícím pro určení majitelů výher a poukázky. V přehřátém a stabilním vzduchu nebylo lehké ulétnout i pouhých pár kilometrů.

Oproti minulým kolům tentokrát mezi třemi nejlepšími přelety najdeme lokality z různých koutů naší země - Pavel Dohnálek  doplachtil po úmorné práci 48 km z Nových Sadů na Vysočině a stal se tak vítězem 5. kola, druhý junior Standa Klikar ulétnul z Černé Hory v Krkonoších FAI triangl za 42,5 bodu a třetici doplnil Ivo Vaverka letem dlouhým 39 km z Lopeníku.

Neděle byla letová pouze v Beskydech a několik pilotů zde zalétlo kratší uzavřené tratě - viz denní skóre.

Celkové výsledky 5. kola

Anketa mezi vítězi 5. kola:

1. Jak se Ti líbil let, stalo se něco zajímavého během Tvého letu?
2. Vědel jsi že letíš do Víkend Cup a případně jsi nějak taktizoval vzhledem k umístění v kole Vikend Cup?
3. Co uděláš s výhrou a co říkáš na formát soutěže Vikend Cup?

Pavel Dohnálek:
1. Nikdo ten ten asi výbornou termiku nečekal. A překvapení se skutečně nekonalo. Takže jsem byl moc rád, že vůbec nějak letím a moc mě to bavilo. Byl to ten den, kdy půl hodiny točíš, aby jsi se dvě minuty po opuštění stoupáku znova zachraňoval nízko nad zemí. A když se trochu vylepší dostupy a na dostřel se objeví první kumuly, vyhniješ.
2. O tom, že se zrovna koná kolo Víkend cupu, jsem nevěděl. Jedinou taktikou bylo co nejvíc si s ohledem na podmínky zalítat. Ten den šlo ale uletět podstatně víc.
3. Pro mě ani není podstatné, že tato soutěž jede přes víkendy. Líbí se mi, že by mohla motivovat k lítání, i když zrovna nepanuje výtečné přeletové počasí. Má to něco ze závodů, akorát že letíš sám :) Tož Dík. Výhra mi udělala radost.

Standa Klikar:
1. Let se mi libil, i kdyz nebylo moc na vyber kam letet. Vzadu nad Krkonosema rostly kvetaky, dopredu to proti vetru slo pomalu a stoupaky hodne snasely zpatky ke kopci, navic dostupy zadnej zazrak. Mel jsem radost, ze jsem nevyhnil nekde mezi poli pred Hostinnym a ze nemusim v tom vedru zpatky pesky!
2. Vedel jsem ze je zrovna Víkend Cup, ale vubec me nenapadlo, ze bych si timhle letem mohl zajistit 2. misto. Prekvapeni pro me bylo i ze ztracklogu vysel fai trojuhelnik, ani to nebyl puvodni zamer. Taktika byla letet kus dopredu a vratit se. :-)
3. Myslim, ze Víkend Cup je zajimavy cup s cennymi cenami. Jde o to kdo doleti dal a za vic bodu v neidealnich podminkach. Jednou je to lepsi na jihu Cech, priste zase na severu. Takova soutez by tady chybela.

Ivo Vaverka:
1. Nejdříve to vypadalo, že skončím na přistávačce, pak jsem si myslel, že doletím aspoň do hospody a nakonec z toho bylo 39 km. Letu si docela cením, protože to chodilo celkem nízko.
2. Vím o soutěži Víkend Cup, ale nevěděl jsem, že zrovna probíhá kolo. Vždycky se snažím letět co nejcennější let, ale není to vůbec jednoduché.
3. Soutěž se mi líbí, hlavně ty předpovědi počasí, líbilo by se mi, kdyby předpovědi byly na webu trvale-stačilo by předpovědi na nadějné dny, ale to by asi bylo moc pracné, na druhou stranu by to možná přilákalo ještě víc návštěvníků. Cenu vypiju pokud se mi ji podaří vyzvednout.

Šesté kolo CZECHOSTAV Víkend Cup se konalo o víkendu 14. - 15. 6.2008.

Víkendové počasí opět pokračovalo v tradici Vííkend Cup - nic není jisté, vše je otevřené s nadějí na ulétnutí platného kola, ale rozhodně žádné počasí roku. Stejně jako v minulém kole, opět o vítězích rozhodla sobota. V silně instabilním až kongestovém počasí se podařilo opět Pavlovi Dohnálkovi zvolit takticky bodově nejoptimálnější trať a 29km dlouhý FAI trojúhelník z Jakubova mu stačil na další vítězství ve Víkend Cup. Pavel si tak rovnou přebral oba soudečky i s poukázkami na libovolný výběr cen od našich partnerů v celkové hodnotě 4.000,- Kč (2 x 2.000,-). To už se vyplatí za trochu snahy.

O pouhých 400m menší FAI trojúhelník zalétl Honza Edler (taktéž vítěz prvního kola Víkend Cup) ze stejného startu, 58km z Rané pak stačilo Petru Kostrhunovi na třetí místo.

V neděli již v plné parádě řádily bouřky a congesty, takže v denním skóre najdeme jen pár letů nadšenců, kteří si stihli polétat než se obloha zatáhla.

Celkové výsledky 6. kola

Pavel - vítěz 5. a 6. kolaA jako první nám poslal odpovědi k dotazníčku vítěz Pavel:

1. Přestože se kumuly brzo slily ve vrstvu, jak správně předpověděl Vlasta, a stin byl vsude okolo, uspěšně se všichni zvedali. Kdyz jsme se vetsina sesli po par hodinach znova na startu, nebylo to se slunkem o mnoho lepsi. I tak naskákalo pár pěkných kumulků pod kterými se dalo pěkně povozit. Nakonec tedy moc pěkné polítání v poněkud nestandardním počasí.

2. Tentokrát jsem si byl vědom, že probíhá WC :) a jen proto jsem se při klouzání zpět po větru pokusil o mini triangl, což se mi moc nepovedlo.

3. Dva soudečky už by mohly posloužit jako základ na pěkný večírek u rybníka.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: