ZPRAVODAJSTVÍ


7. kolo Czechostav Víkend Cup - report

vikendcup08.jpg_150x100
 
shlédnutí: 3066

V pořadí již 7. kolo letošního  CZECHOSTAV Víkend Cup konečně prolomilo onu zlomyslnou pověru, že "když je Víkend Cup, tak je neletovo". Tento víkend přinesl krásné dlouhé přelety a vítěz se může pyšnit hodně vysokou cifrou na tachometru svého GPS.

0 příspěvků
Sobota byla poznamenána silnějsím SZ prouděním, které bylo v severnějších částech našeho území pro létání takřka nepoužitelné. Jako vhodná destinace se ukázal táborský Všechov, kde sice také foukalo hodně zdravě, ale na start dlouhého letu to bylo ještě v rámci normy.

Nejdále doletěl Vítězslav Fedra 178 km až k rakouským hranicím za Znojmo a tímto letem nasadil laťku Víkend Cup hodně vysoko!76 km ulétnul David Šachl, který si pozdě zapnul záznam tracklogu a 70km ulétl Štěpán Matěna, oba dva taktéž ze Všechova.

Neděle byla ve znamení stabilního jižního proudění, ale i tak piloti bojovali o poukázku a soudečky piva. Všem nakonec vytřel zrak Tomáš Ondříšek, který z Lopeníku ulétnul až k Třinci krásných 114 km, zatímco ostatní z Lopeníku popadali kolem. Tomáš Ondříšek se tak dostává na druhou příčku a odměnou na žízeň po horkém dni mu je 5l piva z Černé Hory.Tomáš Soudek dává z moravského Budkova 92 km, čímž končí i na třetím místě 7. kola Víkend Cup.

Celkové výsledky 7. kolo CZECHOSTAV Víkend Cup

Anketa mezi vítězi 5. kola:

1. Jak se Ti líbil let, stalo se něco zajímavého během Tvého letu?
2. Vědel jsi že letíš do Víkend Cup a případně jsi nějak taktizoval vzhledem k umístění v kole Vikend Cup?
3. Co uděláš s výhrou a co říkáš na formát soutěže Vikend Cup?

Vítězslav Fedra:

1. Chvíli po startu jsem točil se Štěpínem a těšil se, že poletíme spolu. On ale chytil lepší stopu a já za ním postupně ztrácel, až jsem společný let vzdal a zvolil severnější stopu kvůli snosu do Rakouska. Nad Malým pěčínem jsem nemohl uvěřit vlastním očím, že tam nikdo z Dačických závisláků v tak pěkný den není. Na konci letu mě trochu mrzelo, že musím kvůli vídeňskému prostoru opouštět trojkový stoupák kilometr pod kumulem, ale celkově jsem měl radost, že to mám blízko k přítelkyni do Hodonína a jejich rodinnému sklípku :-)

2. Víkend Cup jsem kvůli rodinné pohodě odepsal už dřív - odjíždět každý víkend a nastřídačku říkat "je super počasí - jdu lítat" a příště "počasí stojí za ***, ale je Víkend Cup - jdu lítat" se dlouhodobě neosvědčilo :-) Takže jedinou taktikou bylo udržet se ve vzduchu co nejdéle a nenechat se zafouknout hluboko do Rakouska, ať se mi dobře stopuje domů.

3. Výhru náležitě vychladím a zkusím ji uchovat do nějakého padáčkářského večírku na Vysočině. Víkend Cup ukazuje mnohem širší možnosti paraglidingu - letos se létají pěkné přelety i v počasí, ve kterém by jinak každý seděl doma.

 

Tomáš Ondříšek:

1. Let byl kazdopadne zajimavy, hlavne jeho první část do Brumova-Bylnice, která byla jak moc pekna, tak velmi zaslouzena z hlediska počasí. Nadherny boj s jedinym cilem - dostat se ze Slovenska do Ceska na vlak. Počasí vypadalo tak na slet z Lopeniku....
2. Asi te to nepotesi, ale nevedel. Letos nemam na soutezeni ani moc casu ani moc chuti, trate si volim dle momentalni nalady bez ohledu na bodovy zisk. A litani je zase nadherne...
3. Vyhru uz si zamluvili kolegove Rosta Kasik a David Kusak, ale asi ji venuji Bukacovi jako malou naplast na smulu, kterou si v nedeli v hojne mire vybral....
Vikend cup je velmi dobra myslenka (to nerikam proto, ze jsem ted nahodou něco vyhral....). Myslim, ze dava moznost rozume soutezit i lidem, kteří nemohou litat v pracovni dny. Pokud tedy soutezit chteji....


Tomáš Soudek:

1. Z počatku to kvůli vysoké oblačnosti vůbec nevypadalo jako přeletový den. Až do Jihlavy jsem letěl bez mraků, ale užíval jsem si to. Vyhnít v takových podmínkách člověka až tolik nemrzí. Pak už se dostavily i kumuly a žilo to nádherně až po MTMA Pardubice.

2. O Víkendcupu jsem věděl, ale žádnou speciální taktiku jsem nevymýšlel. Mít možnost porovnání s ostatními je samozřejmě přínosné a klobouk dolů
(panové z pgweb teamu) před tím, co jste pro nás padáčkáře vytvořili a stále vytváříte! Já osobně se ale spíš držím kréda, že nejdůležitější je překonávat hlavně sám sebe.
3. Výhru vypiju s přáteli. Myslím, že Víkendcup by klidně mohl běžet každý víkend. Body by se sčítaly podobně jako v ČPP. Předpovědi počasí jsou super. Uvítal bych, kdyby se nějak vylepšil/sjednotil způsob žádosti o povolování prostorů a následné sdílení této informace s ostatními.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: