ZPRAVODAJSTVÍ


Czechostav Víkend Cup 2008 končí - finální report

plakat4.jpg_150x100
| Soutěžní létání
 
shlédnutí: 3974

Premiérový ročník víkendového seriálu Czechostav Víkend Cup je za námi. Pojďme se společně podívat jak vše dopadlo, kolik bylo platných kol i kdo nakonec zvítězil.

0 příspěvků

Czechostav Víkend Cup se konal v 10ti předem definovaných víkendech. Pro započítání přeletu stačilo přihlásit přelet do pondělní půlnoci následující po daném víkendu. Všechny přelety byly kromě Víkend Cup přihlášeny i do Českého poháru a celosvětového XContest.

Téměř všechna víkendová kola provázelo velmi proměnlivé počasí a o vítězích často rozhodovala správná volba terénu a někdy i velká dávka štěstí. Podmínku pro platnost kola (minimálně 10 pilotů s letem nad 10km) nakonec splnilo 6 víkendů, což byl před začátkem sezóny náš odhad v případě průměrného počasí. Pravdou je, že u několika kol o platnosti či neplatnosti rozhodovaly jednotlivé přelety právě s délkou kolem minimálních 10km.
VíťaCelkem se soutěže zúčastnilo 107 pilotů a na stupních vítězů najdeme výrazně odlišné pořadí, než v sesterském Českém poháru, což bylo také jedním z cílů. Takže jak to nakonec dopadlo?
Zcela suverénně zvítězil Víťa Fedra se ziskem 389 bodů, druhý je Honza Edler s 226 body a třetici uzavírá Tomáš Soudek se 190 body. Tomášovi k celkovému umístění stačilo jediné třetí místo v jednom z platných kol, další lety které ho bohužel nevynesly Honza Edlerna medailové příčky v jednotlivých kolech mu však stačily na celkově třetí místo - gratulujeme!

Celkové pořadí Czechostav Víkend Cup 2008


Víťu čeká na vyhlášení 30l soudek sponzorského piva z Černé Hory, ale nejen ho čeká zasloužená odměna.
Ceny z neplatných kol totiž budou slosovány mezi všechny účastníky letošního Víkend Cup. Do slosování budou vloženy úplně všechny lety, a tedy kdo přihlásil více přeletů, bude mít v tombole větší šanci. Ve slosování půjde o 4 poukázky v hodnotě 2.000,- Kč a 8ks pětilitrových soudků
!
Z pořadatelského hlediska jsme se rozhodli, že výhru z losování si bude moci odnést pouze účastník Víkend Cup, který se závěrečného vyhlášení a večírku zúčastní osobně. Bude mít totiž jedinečnou příležitost se o výhru (zejména soudky) přímo podělit s kamarády :-) V opačném případě se bude losovat znovu.
Vlastní vyhlášení vítězů Víkend Cup i slosování cen proběhne 1.11.2008 v sále KD Štoky v rámci vyhlášení HUDY ČPP 2008 a jste na něj samozřejmě všichni srdečně zváni.
Otázkou zůstává co a jak změnit ve formátu soutěže Víkend Cup pro příští rok? Vaše náměty očekáváme v diskuzi k tomuto článku - moc děkujeme!

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: