ZPRAVODAJSTVÍ


Czechostav Víkend Cup 2008 začíná již tento víkend

plakat4.jpg_150x100
| Soutěžní létání
Česká republika
shlédnutí: 32077

Letošní novinka víkendového létání na našem území, kterou jsme nedávno představili začíná již tento víkend! V souvislosti se spuštěním webu "Czechostav Víkend Cup 2008" představujeme podrobná pravidla a také jako bonus víkendovou předpověď počasí, ve které zhodnotíme šanci na přelety pro jednotlivé části území. Tu budeme přinášet před každým kolem spolu se shrnutím kola předcházejícího.
 

3 příspěvky

"Dobrý umístění v českým poháru jde mimo mě - stejně je většinou počací jenom v týdnu, když musím pracovat a o víkendu se na výlet do Alp neutrhnu..." - na takové volání mnoha pilotů odpovídá sesterská soutěž Českého poháru nazvaná Czechostav Víkend Cup.

Soutěžit se bude v předem daných 10-ti víkendových kolech a na území ČR (minimálně 1 platný bod z tracklogu musí ležet v ČR). Přelet je nutné přihlásit do pondělní půlnoci!

Z obou víkendových dnů (kola) se sestaví pořadí nejlepších letů od jednotlivých pilotů, přičemž pro uznání víkendového kola je nutná podmínka minimálně 10 pilotů s lety nad 10 km. Celá soutěž je od základu s ČPP (XContest) propojená, a tak se budou lety přihlašované do ČPP automaticky počítat i do Víkend Cup, pokud splní dané podmínky.

Více informací včetně přesných pravidel najdete na webu Czechostav Víkend Cup:

https://www.xcontest.org/vikend-cup/

O co se soutěží?

První tři piloti z každého kola obdrží věcné ceny od našich partnerů a to:

1. místo: Czechostav poukázka v hodnotě 2.000,- Kč na odběr zboží u některého z našich partnerů (HUDYsport, Axispara, Gradient, Jojowings, Sky Paragliders, KarpoFly, Foto Morava, ParaEvoluce, MacPara nebo Čokoládovny Fikar) + 5L soudek piva Černá Hora

2. místo: 5L soudek piva Černá Hora

3. místo: dárkové balení piv Černá Hora

Předpověď počasí pro 1. kolo Czechostav Víkendu Cupu

Na první kolo víkendového klání nám Termoska nepřichystal zcela ideální počasí, nicméně rozhodně nelze říci, že bude neletovo. Šance na platné kolo určitě jsou a nevyzpytatelná povětrnostní situace může zajímavě zamíchat karty a přinést neočekávané rozuzlení.

Čechy

Na Rané se bude o vikendu konat Para-Delta show, nicméně vyhlídky na létání nejsou úplně růžové - nikoliv ovšem beznadějné. Větší šance na létání jsou zatím na neděli.

Sobotní fronta přinese silné J-JZ proudění, vlhký vzduch s velkou oblačností a možnými srážkami v odpoledních a večerních hodinách.

V neděli počítejte se Z směrem větru, jeho rychlost ale pravděpodobně umožní létání jen odvážnějším. Ve vlhkém vzduchu lze počítat s velkou oblačností a přeháňkami.

Vysočina

Na Vysočině je šance na přelety o něco větší než v Čechách, ovšem spíše v sobotu.

V sobotu před frontou bude vítr JZ směrů o něco slabší než v Čechách, zvláště ve východnějších částech oblasti. Lze očekávat bohatou kupovitou oblačnost se základnami kolem 1500 m.

V neděli bude převládat JZ-Z vítr. Ve východních částech oblasti bude slabší vítr a méně vlhký vzduch, nicméně v odpoledních hodinách lze všude počítat s velkou oblačností a častými přeháňkami.

Východní a severovýchodní Morava

Beskydští či Lopeničtí mají také v prvním kole Czechostav Víkend Cupu dobrou šanci, zvláště v sobotu.

V sobotu lze očekávat slabý vítr JZ-Z směrů. Vzhledem k velké vlhkosti v hladinách základen (ve výškách kolem 1500-1700 m) lze počítat s bohatým (pře)vývojem kupovité oblačnosti.

V neděli bude pravděpodobně kralovat střední oblačnost, která zřejmě šance na výraznější podmínky zabrzdí.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: