ZPRAVODAJSTVÍ


Jaké počasí nás čeká na 2. kolo Czechostav víkend cupu?

vikendcup02.jpg_100x150
Česká republika
shlédnutí: 2835

Soutěž Czechostav víkend cup pokračuje o tomto víkendu (19.-20. dubna) již druhým kolem. Vypadá to, že počasí nám dá šanci na další platné kolo - ovšem stejně jako posledně to neznamená pěkné počasí všude po oba dva dny:-) Kde a kdy to bude o víkendu nejlepší?

0 příspěvků

Na sobotu je situace poměrně jednoduchá - přechod fronty v brázdě nízkého tlaku vzduchu nedává příliš naděje na nějaké zajímavější létání.

Všechny naděje na soudky od Pivovaru Černá Hora a poukázky na zboží od Czechostavu se tak budou upínat k neděli:) Pokud nedojde k nějakému většímu posunu v meteorologických modelech, budou to mít asi letci ze severních a východních Čech hodně obtížné. Studenější a vlhčí vzduch na severu území bude pravděpodobně provázet velká oblačnost s nízkými základnami a možností srážek. Krkonoše a Jeseníky jsou tak zřejmě "odepsané", jistá šance bude ve Středohoří (Raná).

V Beskydech to už ale pravděpodobně bude lepší - nelze čekat vysoké dostupy a skvělé podmínky, ale počasí by mohlo být obstojné.

Ještě větší šance na dobré počasí je na jihovýchodní Moravě, takže očekáváme že Lopeničtí by tentokrát mohli do víkendového žebříčku promluvit důrazněji.

Těm kteří mají větší ambice na víkendové soudky a ceny, můžeme doporučit Vysočinu (jen pozor, na Všechově budou modelářské závody a vlekání se tam zcela jistě konat nebude), kde bude teplejší poměrně suchý vzduch a tedy zřejmě jen malé množství ploché kupovité oblačnosti. Jen doufáme, že vzduch nebude příliš stabilní a termika bude "tradičně dobrá".

Na celém území můžeme očekávat spíše slabý vítr. Od ranního variablu se bude před den prosazovat jihovýchod, ve východních částech území spíše jih nebo jihozápad. Na Vysočině bude přes den pravděpodobně nejslabší vítr vhodný na uzavřené tratě.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: