ZPRAVODAJSTVÍ


Nepál 2010

tit.jpg_150x100
| Cesty za létáním
Nepál
shlédnutí: 5289

25.1.2010 odlétá čtyřčlenná česká partička ve složení: Michal Krysta, Michal Šneiberg, Jirka Dlask a Honza Šmatera do vzdálených končin nepálského Himálaje uskutečnit bivakový přelet v této nádherné a nedotčené lokalitě.

4 příspěvky

Těžké klimatické podmínky, vysoká nadmořská výška a naprostá neznalost letového terénu budou těmi největšími oříšky. Budeme tedy doufat, že na ně najdeme dostatečně velké louskáčky a vrátíme se domů ve zdraví a o všem Vám s jistou nadsázkou a úsměvem povykládáme. Naše vystoupení můžete sledovat na webové adrese www.nepalxc.cz, díky které s vámi budeme ve spojení téměř dnes a denně :-).

Naším prvním útočištěm bude město Pokhara, kde se po vyřízení potřebných formalit a lehkého rozlítání vydáme do hor. Náš první ,,take off“ bude pravděpodobně známý base camp Annapurna ve výšce 4130m, odkud se pokusíme vydat na východ kolem nejposvátnější nepálské hory Machapuchare směrem ke Káthmandu a Langtagskému národnímu parku s nejvyšší horou světa Mount Everestem. Vše bude však záležet na povětrnostních a celkových meteo-podmínkách, které budou v oblasti panovat a na síle údolních proudění, které jsou v těchto obdobích obzvláště silné.

Věříme, že nám štěstí dopřeje uskutečnit krásné lety a objevit alespoň pár nedotčených míst v této panenské krajině z pohledu ptačí perspektivy.

Držte nám palce! ;-)


Foto z příprav:


Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: