ZPRAVODAJSTVÍ


Předání cen vítězům 1. kola Czechostav Víkend Cup 2008

vikendcup04.jpg_150x100
 
shlédnutí: 2587

 1. kolo Czechostav Víkend Cup 2008 je za námi a my máme tu čest představit historicky první vítěze se zhodnocením průběhu víkendu.

0 příspěvků

Předpověď počasí, kterou predikoval Jakub v úvodním článku, se velmi přiblížila realitě. Nejvhodnější počasí pro nejdelší lety skutečně panovalo na Vysočině.

Za sobotu se v systému Víkend Cup objevilo celkem 25 přeletů, z nichž celkem 13 přes minimální vzdálenost 10 km, viz Denní skóre 05. 04. 2008. Nejhodnotnější výkony se létaly podle předpovědi na Vysočině. Z Pěčína zalétl Honza Edler 63 km, Vlasta Puzcok z Dobroutova 59 km a Honza Krátký také z Dobroutova 52 km. Na Rané, kde tou dobou probíhala ParaDeltaShow bohužel nepřálo počasí, foukalo po kose a bylo hodně oblačnosti. Mirek Volný ale i tak odlétnul 29 km a Martin Kumžák z nedalekého Zlatníku téměř stejnou vzdálenost.

V neděli již bylo na většině území ČR neletové počasí, pouze David Dusík ulétnul ze Špirůtky příjemných 22 km a Marek Petrů ze Skalky v Beskydech 21 km. Další dva přelety byly pod minimální vzdáleností.

Celkové pořadí tedy rozhodla sobota a nejdelší uvedené výkony byly i vítězné. Snad pouze Petr Kuhn mohl být nakonec třetí, pokud by přihlásil přelet do pondělní půlnoci a ne ve středu ráno. Tak snad příště Kutmene! :-)

Celkové výsledky 1. kola Czechostav Víkend Cup

 

 

Mezi vítězi jsme provedli malou anketu, každý odpověděl na 3 otázky:

  1. Jak se Ti líbil let, stalo se něco zajímavého během Tvého přeletu?
  2. Věděl jsi, že letíš do prvního kola Vikend Cup a případně jsi nějak taktizoval vzhledem k umístění v kole Víkend Cup?
  3. Co uděláš s výhrou a co říkáš na formát soutěže Vikend Cup?
A tady jsou odpovědi:

Honza Edler

1. Příjemné jarní polítání .Točili se mnou nějací masožraví dravci, kteří byli zvrchu žlutohnědí, byli krásní, jako by jim zima nadělila zánovní kabátek. Chtěl jsem jim uletět, ale nešlo to, protože se rozhodli letět se mnou. A tak mi to točení trochu zjednodušili.

2. Že se letí první kolo Víkend Cup jsem věděl, ale letěl jsem si pro radost, neboť o nějakém umístění jsem neuvažoval.

3. Výhru vypiji s manželkou a užiji si ji - tu výhru. Formát soutěže Víkend Cup - dost dobrý!

Poznámka redakce: Honzova žena nám mimo výhercovu přítomnost prozradila, že Honza v pondělí večer nervózně běhal po domě se slovy "doufám, že už nikdo žádnej přelet nepřihlásí!" Takže Víkend Cup vyvolává opravdu správné reakce, což nás moc těší :-)

 

Vlasta Pucok

1. Let se mi líbil moc. Byl to první letošní opravdický přelet, tak proto. Sice jsem se u Žďáru docela zadrbal ale nakonec jsem se z toho vydrbal a KONECNĚ se mi po letech podařilo přeletět Vír, tak taky proto. A taky to byl muj první let s novým Avaxíkem xcéčkem a mám z něj fakt dost dobrý pocit, tak též proto. Asi ho budu mít rád. A přistání v romantické krajině nad hradem Svojanovem, korunované pozváním na polívku a bramborák do útulné dřevěnice od domorodce a následované bezchybným výkonem padáčkářského integrovaného dopravního systému (PG auta křižovaly freneticky celou Moravou zatímco akcie telefonních operátorú stouply o další dva body...) - to prostě byla balada.

2. Věděl, neboť Charlie neustále pobíhal kolem a vykřikoval "ať se to podaří, ať doletí aspoň těch deset pilotú" zatímco my ostatní tohle blábolení neposlouchali a chmuřili se na nepřesvědčivě vyhlížející oblohu pod níž bojoval jediný Brába, což ale nic nevypovídá o tom, zda se skutečně dá letět - dlouho tam taky byl jediný. Taktika? Jedinou mojí taktikou na všech závodech je: zalítat si co nejvíce a doletět u toho zdravý, nejlíp až do cíle nebo na nějaké pěkné místo hodně daleko.

3. Milé překvapení. Díky! Jestli je to opravdu soudeček, bude se moc hodit, neboť plánuju o víkendu s několika dalsími lítači stěhovat kachlová kamna, a to bude potřebovat podlévat, jinak by se kamna rozeseschla.

 

Honza Krátký (foto z předání výhry doplníme později)

1. Let byl nečekaně pohodový a s novým érem jsem si ho příjemně užil, jen slunka a tepla mohlo být o něco víc. A svoz, ten byl u mě ještě dřív, než jsem si stihnul pobalit.

2. Jasně, že věděl a o to víc jsem na sebe špačkoval, že před 4. ještě sedím na zemi.

3. Nechám to pivko Kutmenovi a budu se těšit na další kolo, protože to je zajímavá soutěž.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: