ZPRAVODAJSTVÍ


Předpověď počasí pro 3. kolo CZECHOSTAV Víkendcupu

vikendcup02.jpg_100x150
Česká republika
shlédnutí: 2532

Přicházející první květnový víkend 3. a 4. května nás čeká již 3. kolo Czechostav Víkendcupu a tak je načase zkouknout meteorologické modely a vyhodnit, do kterých míst ČR má smysl vydat se kvůli závodění o soudky a poukázky. Stejně jako v předchozích 2 kolech předpověď není zcela jednoznačná, ale o to napínavější jistě bude průběh!:-)

0 příspěvků

Předpověď na sobotu

Sobota se tváří jako ten méně nadějný den, nicméně se obecně dalo říci - čím západněji tím lépe. Směrem na východ se dle současných modelů dají očekávat vlhčí podmínky s převývojem oblačnosti, přeháňkami a také silnějším severním větrem.

Zatím největší šance jsou na jihozápadě území - takže pokud modely vyjdou, bude asi na Všechově "letecký den":-). V Českém Středohoří a na Vysočině asi také bude určitá šance na přelety, je také možné že pozdější předpovědí budou milosrdnější.

Východní a severní části republiky, zváště horské oblasti, zřejmě nebudou tou nejlepší destinací pro přeletování.

Předpověď na neděli

V neděli by počasí mělo být přece jen lepší, obecně můžeme ale říci to samé jako o sobotě - čím západněji tím lépe. Ve východnějších částech republiky, především na severní Moravě, lze očekávat vlhčí ovzduší s možností přeháněk a také poměrně silný severní nebo severovýchodní vítr. Vysočina na tom asi bude o něco lépe, hrozba silného větru ale platí i tady.

Padáčkáři z Čech mohou očekávat nejlepší podmínky a severní vítr by měl být v létatelné normě. Dobré šance tak opět dává Všechov (pokud aktuální podmínky s prostory dovolí let na jih), paraglidisté z Plzeňska a Šumavy mohou proklestit své málo známé severní a severovýchodní startoviště a odletět třeba do Německa:) Na Rané bude odlety komplikovat vítr spíše SSV směru "po kose", ale pokud se to podaří, šance jsou také velmi dobré.

Krkonošští a východočeši se zřejmě sejdou na Zvičině - pokud jim nebude foukat příliš, můžeme se i zde dočkat přeletů, bohužel komplikovaných blízkostí TMA/CTR při tomto směru větru.

Předpověď je celkově o poznání nadějnější než pro předchozí kolo, které nakonec nebylo platné, protože počasí k přeletům se vyskytovalo pouze na malém kousku území. Doufejme tedy, že tentokrát to vyjde a dočkáme se pěkného víkendového létání!


Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo MAC Para  logo AxisparaSekce PGwebu: