ZPRAVODAJSTVÍ


Předpověď počasí pro 5. kolo CZECHOSTAV Víkendcupu

vikendcup01.jpg_100x150
Česká republika
shlédnutí: 2100

 Na rozdíl od minulého kola, poznamenaného bezprecedentním převývojem bouřek a následně přechodem zvlněné studené fronty, je na tento víkend předpověď počasí přecejen příznivější.

0 příspěvků

Situace je určována nevýrazným tlakovým polem (spíše brázdou nízkého tlaku vzduchu) a horkým tropickým vzduchem. Po oba dny víkendu můžeme počítat s určitou pravděpodobností bouřek, a to zejména v neděli. Takovéto situace anle bývají dosti nevyzpytatelné, takže je otázka jak to nakonec v ovzduší dopadne.

V sobotu bude vzduch o něco sušší, zvláště v západní části republiky. Čím dále směrem k východu bude pravděpodobnost bouřek a převývojů zvětšovat. Můžeme počítat se slabým větrem, v Čechách jižních směrů, směrem na Moravu se obracející k západu nebo severozápadu.

V neděli se centrum bouřkové oblasti zřejmě přesune více k západu a bude okupovat střed a západ republiky. Modely ukazují ale nadějnější podmínky pro SV Moravu (Beskydy), kde by měl být vzduch výrazně sušší a pravděpodobnost bouřek minimální. Nedá se na to ale příliš spoléhat.

Všem víkendovým letcům přejeme hezké lety bez nebezpečných setkání s bubáky:-)

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo MAC Para  logo AxisparaSekce PGwebu: