ZPRAVODAJSTVÍ


Gradient XCamp 2009

xcamp2009_logo2.jpg_150x97
| Soutěžní létání
Levico Terme, Itálie
shlédnutí: 4363

Po roční odmlce jsme pro vás přichystali druhý ročník "XCamp". Gradient XCamp 2009 je o létání přeletů bez závodních stresů a volně, každý podle svých schopností a nálady. Hlavním cílem tohoto soutěžněji pojatého setkání je užít si naplno a svobodně týden létání v oblasti jižních Alp v přátelské Itálii.

0 příspěvků

Pozor - Generálním partnerem soutěže je Gradient. Soutěž se nyní jmenuje "Gradient XCamp 2009"

Vítěz kategorie HOBBY vyhraje zcela nový kluzák Gradient Aspen 3! Stále ještě váháte? :-)


Každý si může zvolit svůj čas startu, svoji disciplínu a tu může i během letu měnit dle aktuálních podmínek. Na každém záleží jakou zvolí taktiku, za jaký hřebínek ještě poletí, kdy se začne vracet a uzavírat trať a v kolik hodin přistane. Heslo zní - hlavně žádný stres! :-) Tohle je to správné místo, kde se mohou potkat jak přeletoví nováčci, tak ostřílení závodní borci, kteří určitě uvítají, že setkání bude mít status FAI 2 pro světový a národní ranking pilotů.

Přeletoví nováčci se budou moci učit od svých zkušenějších kamarádů a ti si zase mohou posunout limity dlouhými přelety dle svého gusta, případně potrénovat na Mistrovství ČR 2009, které bude následovat ihned po skončení XCamp.

Termín Gradient XCampu je 4 - 9. května 2009. V těchto dnech se v ČR koná vojenské cvičení znemožňující létání a navíc lze díky svátku uspořit i jeden den dovolené!

Setkání je určeno zejména pro rekreační piloty, pro něž je vyhrazena kategorie HOBBY (max. DHV 2, EN C, Afnor/SHV Standard. V případě testu u kluzáku v různých zkušebnách se bere v podtaz  ten"vyšší"). V ní také bude nejvíce  cen od našich sponzorů, kteří se rozhodnou tuto myšlenku podpořit a které začneme v nejbližších dnech oslovovat. V případě zájmu o partnerství a podporu XCamp nás prosím kontaktujte. Děkujeme!

Během XCamp 2009 budou také vyhlášeni vítězové "World XContest 2008". Mezi pozvanými piloty a vítězi je například i Chrigel Maurer :-)

Jaká jsou základní pravidla?

Každé ráno proběhne na přistávačce briefing, kde budou piloti seznámeni s počasím. Po výjezdu na start Mt. Panarotta pak proběhne briefing, kde budou s ohledem na podmínky doporučeny možné trasy a vytyčen koridor létání (nejčastěji směr Feltre a dále na Mt. Dolada). Piloti si pak sami zvolí kam a kudy poletí, kdy odstartují a svoje rozhodnutí o trase mohou v letu měnit dle podmínek. Po návratu z přeletu bude stáhnut tracklog z GPS a optimalizací přes 3 otočné body bude vyhodnocena nejhodnotnější dosažená trasa. Podmínkou je, že přelet musí být letěn v daném koridoru. V případě namátkové kontroly může být přelet nesplňující tuto podmínku vyřazen ze soutěže.

Ředitel soutěže má právo zastavit soutěžní den v případě zhoršení počasí pod bezpečnou úroveň ve vytyčeném koridoru nebo z jiných objektivních důvodů. V takovém případě budou tracklogy optimalizovány a vyhodnoceny do okamžiku zastavení dne.

Kromě centrálního stahování tracklogů každý soutěžící bude moci svůj přelet přihlásit sám ze svého notebooku u kanceláře (bude k dispozici Wi-Fi) po přihlášení do svého profilu na serveru XContest.org a průběžné výsledky budou k dispozici okamžitě on-line na internetu! Přelety by mělo být možné zároveň přihlásit i do HUDY ČPP 2009 a sportovní komisi navrhneme odpovídající řešení, aby nedošlo ke zdvojení výsledků v národním rankingu pilotů.

Právě pracujeme na možnostech ubytování v místních kempech a  se slevami pro piloty a doprovod. Stejně tak připravujeme i zajištění aktivit pro případ neletového počasí a věříme, že bude z čeho vybírat.

Přijeďte si užít týden svobodného létání bez hranic do Itálie a využít státní svátky k létání s přáteli.  Všichni jste srdečně zváni!

Další informace najdete na registračních stránkách Gradient XCamp 2009.


Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: