ZPRAVODAJSTVÍ


Paragliding Czech Open 2009

dsc_0090_1.jpg_150x100
| Soutěžní létání
Levico Terme, Itálie
shlédnutí: 9598

Ihned po skončení přeletového setkání Gradient XCamp 2009 začíná v Levico Terme otevřené mistrovství České republiky v paraglidingu. Na XCampu ukázalo udolí Valsugany svůj přeletový potenciál díky výbornému počasí a nyní je na těch nejlepších závodních pilotech aby ukázali, jak dokážou zdejší skvělé podmínky využít k rychlosti!

0 příspěvků

Kapitoly článku

  1. Neděle 10.5.
  2. Pondělí 11.5.
  3. Úterý 12.5. - volné létání
  4. Středa 13.5. - o prsa platné kolo
  5. Čtvrtek 14.5. - pěkný task pod nízkými základnami
  6. Pátek 15. 5. - neletový den, ukončení
  7. Vyhlášení vítězů

Neděle 10.5.

Bubnování deště na střechy kempových domečků a stanů ještě v 6 hodin ráno nevěštilo nic dobrého – ovšem již o 2 hodiny později se probouzíme do slunečného rána s cáry mlhy z noční vlhkosti, které zvolna stoupají nad údolí. Pesimističtější předpověď briskně opravujeme místním "koeficientem optimismu" (je zvláštní, jak je zdejší počasí vždycky o poznání lepší než předpověď:-) a v 9.30 již míří skupina A na kopec, po hodině následovaná "béčkem". V tuto brzkou dopolední hodinu se stále ještě mraky válí pod startem, ale to již nad hřebeny naskakují opravdové kumuly mnohem výše. Task committee ve složení Tomáš Brauner, Petr Chromec a Flavio Simonetti vyhlašuje 63 km dlouhou disciplínu race to goal s několika otočňáky podél údolí se vzdušným startem ve 14.30. Startovní okno je otevřeno ve 13 hodin a již krátce nato vzlétá jako první Petr Chromec, který zde má natrénováno z přechozího závodu Gradient Xcamp. Napravo od startu se rychle zvedá do základen ve 2700 m a vyvolá tak vlnu startů, při které se skoro všichni závodníci dostávají do vzduchu během necelé hodiny.

Před pátou hodinou se do cíle jako první přiřítil Petr Chromec následován velkou smečnou pronásledovatelů, z nichž nejúspěšnější byl Michal Šnajberg a Tomáš Brauner.

Malý rozhovor s vítězem kola Petrem Chromcem:

Jak se ti letělo?

Letělo se mi výborně – poprvé v životě se mi podařilo být na startovní kružnici včas a vysoko a vyrazit na trať mezi prvními. Pak jsem hodně riskoval, což mi vycházelo a udržel jsem si náskok až do cíle.

Pomohlo ti k vítězství, že jsi tu létal minulý týden na Xcampu?

Určitě – věděl jsem kde si musím dobrat výšku a kde nemusím.

Udělal si za letu nějakou chybu?

Spoustu – naštěstí nebyly fatální a vždy když jsem riskoval tak mi to vyšlo.

Jak se těšíš na cenu pro vítěze kola – masáž?:-)

No to se každopádně moc těším! Jen nevím jestli mi to manželka dovolí..:-)

Oficiální výsledky:

Paragliding Czech Open - 1. task

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: