ZPRAVODAJSTVÍ


To snad ne! Tradiční padačkářské Vánoce kdesi na teplém jihu

00_uvod.jpg_150x113
| Cesty za létáním
Gran Canaria
shlédnutí: 6123

Jako vždy na konci roku, nastává čas českého Vánočního šílenství. Letos se k tomu přidává pravá severská plískanice, auta se mění v kostky ledu, cestou do práce si dáme menší nebo větší zimní rallye (podle toho jestli jsme stihli přezout na zimní gumy), vzduch se nedá dýchat a aby toho nebylo málo objevuje se skvělý článeček o prosincovém lítání na Tenerife od JaHoJa. Je nutné vyrazit na jih, dříve než se tady udusíme smogem nebo umrzneme cestou do roboty!

10 příspěvků

Kapitoly článku

  1. Cesta na teplý jih
  2. Gran Canaria
  3. Azyl v Puerto Mogan
  4. Zauzlené ruce
  5. Žlutá ponorka
  6. Létání
  7. Kolik to stojí?

Cesta na teplý jih

Romantika? Kdepak, hnusná, drsná realita...Ale kam? Alkoholdonales v Andalusii už není to co dřív, co se tak znovu podívat na kanáry? Třeba La Palma La Isla bonita. Peněz moc není poletíme stopem. Plán jednoduchý realita jiná. Po krizi už nejsou slevy na poslední chvíli jako dříve. Pro jistotu objednávám auto na La Palmě a na Tenerife.

Zpočátku to vypadá nadějně, ale s blížícím se termínem odletu se situace nevyvíjí růžově. Při závěrečné poradě někdo koukne na jiné destinace a pronese kacířskou myšlenku: „Gran Canaria!“ Jenom to ne! Upálit na hranici za živa, rozčtvrtit a zakopat hluboko do země. Ale pohled do prázdné peněženky dává za pravdu. Honem zjišťuji co to vlastně je ta Gran Canária je a proč se ji všichni tak brání. Informaci je málo, ale hory tam jsou, moře taky a dokonce se tam lítá. Podle satelitních snímku to vypadá dokonce pěkně. Nastává klikací panika, bohužel nejsme sami a nejlevnější lístky rychle mizí.

Tohle je mnohem lepší!Nakonec se mi podaří zakoupit super let z Vídně. Přímá linka bez přestupů za 3000kč. Ovšem k letenkám vedla dlouhá cesta, v kanceláři je pořád obsazeno, asi mají všichni plné zuby letošní zimy a mizí na jih. Vše se řeší za pochodu, letenku dostáváme až někdy pozdě odpoledne pár hodin před odletem. Navíc je nutné zajistit auto. Kdopak asi bude v pilotní kabině?To je taky dost beznadějné, zabralo mi to dost času než jsem něco sehnal. Střechu nad hlavou pořešíme na místě, na to už fakt není čas. Ještě rychle kontroluji letenky a nestačím se divit. Je psaná německy a podle všeho bude asi pilotovat Niki Lauda, nebo co já vím. (Německy neumím.)

Koloběžka.Přes všechny zmatky máme vše zajištěno a dva dny před vánocemi míříme za sluncem, teplem a kaktusy. Navzdory krátké přípravě vše klaplo, jen místo auta dostáváme takovou větší „koloběžku“.


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: