ZPRAVODAJSTVÍ


Mistrovství Evropy 2012

30082012333.jpg_150x113
| Soutěžní létání
Saint Andre les Alpes
shlédnutí: 10965

Letová sezóna u nás pomalu končí, ale vrchol té závodní je teprve před námi. Letošní Mistrovství Evropy začne prvním táskem v pondělí ve Francii v Saint Andre les Alpes. A protože po překotných změnách v pravidlech měl organizátor problém závod vůbec obsadit, má ČR hned 10 želízek v ohni :-). Tak nám držte palce.

12 příspěvků

Kapitoly článku

 1. Hurá jsme tu
 2. Začínáme
 3. Úterý a středa - zevlujeme
 4. Čtvrtek 6.9. - 103km task
 5. Pátek 7.9. - 78km
 6. Sobota - zrušené kolo
 7. Neděle - zas neletíme
 8. Pondělí 10.9. - task 80km
 9. Úterý 11.9. - 70km a větrno
 10. Čtvrtek 13.9. - vichřice
 11. Pátek 14.9. - 75km task
 12. Sobota 15.9. - 74km task

Hurá jsme tu

Letošní mistrovství je poznamenáno mnoha změnami. Především se poprvé v historii poletí na certifikovaných křídlech. Povinnost certifikovaných přileb a sedaček už asi nepřekvapí a pokud i tak dojde k nějakému úrazu, asi budeme muset příští roky lítat i v certifikovaných ponožkách.

Navíc se zpřísnily podmínky pro účast na ME - podmínkou účasti je to, aby se za poslední 2 roky pilot ve světovém rankingu vyhoupl do první čtyřstovky. Důsledkem toho byl problém mistrovství evropy pro 150 pilotů vůbec obsadit a díky tomu na Českou Republiku zbylo historicky rekordních 10 míst.

St Andté a přistávačkaTakže tu budeme skoro všichni z Čech, kteří světové závody pravidelně objíždí, s vyjímkou Karlíka, který z rodinných důvodů nemohl. Jaké je tedy složení české výpravy? Je nás hodně, tak si to rozdělme. První se sluší představit dámskou část výpravy - Petra Slívová, obhájkyně titulu mistryně evropy a Renča, obě poletí na padáku Boomerang X od Ginu. Dále máme 3 dočasné přeběhlíky k Ozounům, na hyENce Enzu poletí David Ohlídal, Standa Klikar a Petr Chromec. Dvoulajnu od Swingu s názvem Core 2 poletí Tomáš Brauner s Ondrou Krupou a Míla Pokorný má zbrusu nový Icepeak 6 od Niviuku. Jediní věrní českým padákům zůstali Radek Večeřa s Kosťou, kteří budou závodit na Aspenu 4 od Gradientu. Ale pokud budou podmínky tak větrné, turbulentní a ostré jak se čeká, třeba budou ve výhodě.

Mimino uvízlé v bažináchSpolu s Kosťou a Staníkem jsme dorazili na místo už v pondělí s úmyslem místní terén trošku okoukat a polítat. V místě už byli místní Frantíci i s trenérem, který s nimi po vysílačce ladil formu aPodzimní idylka radil jim na vypisovaných táscích. Asi bude fakt trochu problém je tu přelítat. Nakonec jsme se dočkali jen jednoho pěkného letového dne, několika sice letových ale přeháňkových, a dva větrné neletové a po 5 dnech v kempu jsme se přesunuli do domečku, kde strávíme příští 2 týdny. Dnes dorazil i zbytek týmu až na Tomíka, který má prý omluvenku od lékaře, takže nakonec možná bude o želízko méně - uvidíme. Zítra je registrace, od 17h safety briefing a od pondělka závody. Na pondělí nevypadá předpověď nic moc a až do čtvrtka to vypadá na převývoje, ale třeba se nějaké kratší kolo stihne a my si užijeme víc létání než domečku.Partneři:

 logo Axispara logo MAC ParaSekce PGwebu: