ZPRAVODAJSTVÍ


Mistrovství Evropy 2014

me2014tit.jpg_150x100
| Soutěžní létání
Kopaonik, Srbsko
shlédnutí: 15993

Letošní Mistrovství Evropy se koná na Balkáně, v srbském horském středisku Kopaonik, ležící na hranicích s Kosovem. Toto místo bych přirovnala k takovým lehce vyšším Krkonoším se Špindlem na vršku. České obsazení ME je rekordní, a to hned 11 závodníky.

2 příspěvky

Kapitoly článku

 1. Neděle - registrace a opening ceremony
 2. Pondělí – training day
 3. Úterý – 1. závodní den
 4. Středa, čtvrtek – 2. a 3. závodní den
 5. Pátek – 4. závodní den
 6. Sobota – 5. závodní den – 1.kolo!
 7. Neděle – 6. závodní den – 2. kolo
 8. Pondělí – 7. závodní den – 3.kolo
 9. Úterý – 8. závodní den – 4.task
 10. Středa – 9.den – 5.task - cancelled
 11. Čtvrtek – 10. závodní den – cancelled
 12. Pátek – 11. závodní den
 13. Sobota – 12. závodní den – 6. kolo – cancelled

Neděle - registrace a opening ceremony

Díky možnosti široké nominace se nám tu vedle klasické partičky složené z Péti, Renči, Rádi, Staníka, Davídka, Braunerky, Kosti a Krupy objevili i „staří“ matadoři Karlík a Brába a „ne už mladý a nadějný“ Šnajby.

Na místo jsme dorazili v sobotu, den před registrací. Renča přijela s Italskou reprezentací z Itálie, Šnajby s rodinkou z dovolené v Chorvatsku a zbytek ze svých domovů v Čechách.

Největší letošní novinkou v možnosti držení palců a fandění je online přenos závodního pole na trati s live trackingem. Jen pozor, ať Vás nechytí šéf, že zas čumíte na internet v pracovní době:-)


Výsledky všech tásků a všechna pořadí: http://airtribune.com/euro2014/results

Fotky v reportáži: David Ohlídal

Neděle – registrace a opening ceremony

Počasí ráno vypadá dobře, avšak brzy se tvoří dost mraků, i těch tmavých a velkých. Partička se po zaregistrování dělí, půlka jede na kolo, druhá to přeci jen jede zkusit na start. Pro jistotu si sebou bereme košíky na houby a kelímky na borůvky. Na startu to však překvapivě vypadá slibně a nakonec je z toho pěkné polétáníčko.

Večer však souboj na nebi vyhrávají bouřky a prší úplně všude. I v údolí, v místě, kde se má konat zahajovací ceremonie. Organizátoři tak dlouho organizují a kombinují, až nás nakonec, k velké radosti závodníků, vezou rovnou do hospody, kde měla proběhnout až poceremoniální párty. V praxi to znamená, že jsme nemuseli absolvovat celé to několikahodinové stání někde v průvodu, poslouchající nekonečné řeči všech papalášů z FAI, obcí a dalších. Celé to bylo shrnuto do jedné věty v hospodě, kde už jsme si všichni plnlli břucha a popíjeli pivečko:-D.

 

 

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo MAC Para logo AxisparaSekce PGwebu: