ZPRAVODAJSTVÍ


Mistrovství Světa 2011

01_93.jpg_150x100
| Soutěžní létání
Piedrahita, Španělsko
shlédnutí: 6229

Vrchol letošní závodní sezóny, MS v cross country ve Španělské Piedrahitě, právě začalo. Následující dva týdny jistě čeká 150 pilotů z celého světa spousty silných zážitků. Držme palce naší čtyřčlenné výpravě, ať se jim daří co nejlépe.

23 příspěvků

Kapitoly článku

  1. Cesta
  2. Tréninkové dny
  3. Úterý 5.7. - 154km task!
  4. Středa 6.7. - task 77km
  5. Čtvrtek a pátek – dva dny pozastavený závod
  6. MS bylo předčasně ukončeno

Cesta

Pro Mistrovství Světa v paraglidingu získala letos Česká Republika pouze 4 místa, stejně jako ostatní státy krom Francouzů, ti dostali 6 míst. Jak jsme zjistili, tak máme nejatraktivnější team ve složení dva + dvě + kuchařka a masérka. Leckdo nám může závidět, obzvláště našim klukům. Tak tedy se vám představují závodníci ve složení: Radek Večeřa (Gradient Avax), David Ohlídal (Axis Mercury), Renáta Kuhnová (Axis Mercury) a Petra Slívová (Gin Boomerang).
Cesta byla dlouhá pro „Ostraváky“ 2800 km, přitom jsme překonávali silné středoevropské deště, francouzské monotónní dálnice a Španělská vedra. Osvěžíme se krátkou zastávkou u pobřeží, ale hned nato nás stíhají interkontinentální hice. Na jedné obědové zastávce se přidáváme k turkům a mačkáme se v miniaturním stínu malého nebohého stromku. Tento lunch by se dal přirovnat k obědu v sauně se zapnutým ventilátorem. Konečně jsme na místě, míjíme historické město Avillu a přijíždíme do malého městečka pod horama, Piedrahity. Vítá nás podvečerní příjemná atmosféra zpestřená klapotem desítek čápů, hnízdící na kostele a okolních stromech…. A samozřejmě spousta známých tváří. Tak jsme tady zase!!! Pokusíme se obhájit už napotřetí Titul Mistrů Světa.


Online zprávy můžete sledovat na oficiálních stránkách soutěže:
http://www.piedrahita2011.com/
Více fotografií z dění závodu naleznete na stránkách:
http://www.ceskyparagliding.cz

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: