ZPRAVODAJSTVÍ


Po stopách pana školníka

brazil_pohadka002.jpg_150x106
| Cesty za létáním | Revue
Tam, kde začíná Termikovod
shlédnutí: 7443

Příběh Kluka s křídly je dobře znám všem milovníkům volného létání. Mnohé z nich v dětství inspiroval a stál u zrodu touhy létat. Uběhlo mnoho let, dětské sny se proměnily v celoživotní vášeň, ale po panu školníkovi a křídlech, které si vypůjčil a nikdy nevrátil, jakoby se slehla zem.

11 příspěvků

Kapitoly článku

  1. Kapitola 1: Jak to všechno začalo
  2. Kapitola 2: Araruna - Městečko v horách
  3. Kapitola 3: V Patu školníkovi v patách
  4. Kapitola 4: Farář Paulo
  5. Kapitola 5: Se školníkem na přeletu
  6. Kapitola 6: Konec dobrý, všechno dobré

Kapitola 1: Jak to všechno začalo

Dvěma kamarádům Charliemu a Tomovi tato nespravedlost už dlouho vrtala hlavou. Rozhodli se tedy pana školníka najít a křídla vrátit všem dětem, aby i ony mohly snít o krásách volného létání a pohledech na svět z výšky.

Kam jenom mohl pan školník zmizet? Od paní uklízečky ze semilské základní školy se kluci dozvěděli, že byl vyznavačem kvalitní kávy a velkým fotbalovým fanouškem. Kluci si s těmito informacemi chvíli lámali hlavu a zkusili si odpovědět na tuto základní otázku: "Kde na světě se pěstuje nejkvalitnější káva, hraje nejlepší fotbal a zárověň se dá s křídly létat po celý rok?"

Odpověď byla na snadě. Jedním takovým místem je země zvaná Brazílie. Kluci se na cestu pečlivě připravili, do batohu sbalili své padáky a vydali se pana školníka hledat...

Autorkou ilustrací je Petra Soudková.Partneři:

 logo MAC Para  logo AxisparaSekce PGwebu: