ZPRAVODAJSTVÍ


Putování dvou kamarádů za Sluníčkem

braz01_143x150
| Cesty za létáním
Brazílie
shlédnutí: 7707

Už je to na světě tak zařízeno a všichni to dobře vědí, že aby byli kluci hodní, nezlobili a poslouchali svoje maminky, musí jednou za čas vyrazit někam do světa za poznáním a dobrodružstvím. Ono by totiž hrozilo, že z neustálého chození do práce a vydělávání peněz by mohli zhloupnout, onemocnět nebo nedejbože by se z nich stali staří ubručení dědci, kteří už si ani neumí hrát s dětmi.

16 příspěvků

Kapitoly článku

  1. Jak to všechno začalo
  2. O třízubé Jagabě a cestě za mýtinkou
  3. Vaťák, Kopáček, Bubák, Beránek a Slunečný dvorek
  4. Dobrodružství v pustině za bubákem
  5. O Spavé nemoci
  6. Moudra paní učitelky Fernandesové
  7. Epilog pro dospělé

Jak to všechno začalo

Do Brna pomalu přišla zima a před ní se někam schovalo sluníčko. Jediné co po něm zbylo, je víno ve sklepě, kam ho chodí dospěláci opečovávat. Den bez vína je totiž jako den bez slunce. Ale co zbylo ze sluníčka dětem? "Tatínku, kde je sluníčko a proč už není teplo?" zeptala se Charlieho jeho dcera Amálka. Dospěláci věděli, že přišel podzim, ale malé děti ještě neví, proč sluníčko odchází a dny jsou čím dál víc tmavší a studenější.

Dva kamarádi Charlie a Tom se jednou ve sklepě rozhodli, že sluníčko pojedou hledat. Přivezou jej zpátky, aby se zase všichni lidi začali smát a nemračili se jak kakabusi. A hlavně, aby děti měli radost.

Ale kam jet sluníčko hledat? Poradili se s kamarádem Vlastou, který je moudrý a světaznalý, protože obletěl celý Svět! Na druhém konci Světa se prý sluníčko schovává. Největší šance jak jej chytit, je letět na padáčku co nejdéle od rána až do večera do chvíle, kdy se sluníčko začne červenat a dotýkat země. V tu chvíli prý jde sluníčko chytit, strčit do pytle a dovézt jej zpátky. Taková země se prý jmenuje Brazílie a oba kluci tam právě cestují.

Děti i rodiče, držte oběma kamarádům pěsti, aby našli co hledají a vrátili se domů za těmi, kteří je mají rádi. Ze své cesty budou posílat příběhy s obrázky, abyste věděli jaké trampoty a dobrodružství při hledání sluníčka potkali. Snad kluci se svými novými padáčky uletí co největší dálky a uvidí vysněný západ slunce ze vzduchu. Protože kolik uletí kilometrů, tolik peněz potom pošlou dětem do Světlušky, aby přivezli kousek sluníčka i jim. 

Ilustrace: Petra Tetourová

Při našem putování budeme myslet na:

Gradient Světluška   AIR CENTRUMPartneři:

 logo MAC Para  logo AxisparaSekce PGwebu: