ZPRAVODAJSTVÍ


PWC Superfinále Mexiko 2012

kaktus_cech_pit.jpg_150x113
| Soutěžní létání
Valle de Bravo, Mexico
shlédnutí: 10983

Na Českých horách neustále přisypává sníh, a zatímco si vyznavači zimních sportů užívají prašanu, normální lidi si prohrabávají tunely, aby mohli vůbec vyjít z domu. Tou dobou, kdy by nikoho nenapadlo vytáhnout své éro, koná se v Mexiku finále Světového Poháru (24.1.- 4.2. 2012).

37 příspěvků

Kapitoly článku

 1. Směr Valle
 2. Trénikové dny
 3. Task 1 - 62 km
 4. Task 2 - 96 km
 5. Task 3 - 106 km
 6. Task 4 - 118 km
 7. Task 5 - 63 km
 8. Pondělí 30.1. - Odpočinkový den
 9. Task 6 - 90 km
 10. Středa 1.2. - Task is cancelled
 11. Task 7 - 96 km
 12. Task 8 - 121 km

Směr Valle

Těsně před tou největší kalamitou se nám daří odletět směr Mexiko City. Cesta probíhá v naprostém pořádku, teleport se nekoná, jelikož nejsilnější články výpravy jsou téměř s týdenním předstihem na místě.

Broňa se Staníkem se po příjezdu do Mexika vůbec nešetřili. Hned ze startu si dávají aklimatizační výšlap s bivakem na Popokatepetl. Zato Prostějováci míří rovnou do místa dění. Příjezd do Valle de Bravo hodnotí velmi pozitivně, téměř jako když se vrací domů. Od džusíkárny jim už mávají známí Papalabros s Irmou, v okolí Para shopu se zase vítají s personálem. Ubytování nám kluci zařídili náramně dobře, stejně jako před dvěma lety bydlíme ve skromném, ale prostorném apartmánu s teráskou a vyhlídkou na jezero. Nechybí přivítací a dezinflační drink "Tequila", která náhodou působí skvěle i proti Jett legu.

Abychom po zimě nevyšli ze cviku, dáváme si tréninkově pár letů. Pluto team už má téměř splněno, během pěti dní mají necelých dvacet hodin. První dny byly prý bohovské, základny ve 4300m, krásné silné stoupáky, prostě lítání na pohůdku. K tomu se jim podařilo doletět několikrát ze startu El Piňonu až do Valle de Bravo, kde cestou museli překonávat náhorní plato a jiná záludná místa. Oproti tomu ten dnešní den nebyl tak snadný, základny byly sotva ve 3000 m a foukal SZ vítr, tedy zezadu. Takže se dalo očekávat, že bude vzduchu klasický bigbít. Když člověk neletí čtvrt roku a hned po startu potká sedmičku, tak to pak musí chvilku rozdýchávat. Ale po dvou hoďkách, zas jak ryba ve vodě. Bodejď, když je letošní Superfinále ve znamení certifikovaných křídel, můžeme to nazvat také "závod fazolí".

Závodní Axis team je zde v silném složení a to Davídek, Staník a Renča, za Gin Peťule. Support team doplňuje Skaldík, Ivošek a nováček Broňek.

 


Partner reportáže: AVAsport.cz  , další fotografie budou na Český paragliding

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara logo MAC ParaSekce PGwebu: