ZPRAVODAJSTVÍ


Sky XCamp 2007

xcamp03.jpg_150x100
| Soutěžní létání
Pieve d´Alpago, Itálie
shlédnutí: 5903
Již dnes začíná první ročník soutěže XCamp, který se letos koná týden před Mistrovstvím ČR. Jedná se o volnou přeletovou soutěž, kde si každý z účastníků volí svůj čas startu, svoji trať a po přistání je každému vyhodnocena nejlepší dosažená trasa. Celkem více než 60 pilotů se kromě mnoha cen od našich partnerů "popere" i o hlavní výhru - nový kluzák Sky Paragliders dle vlastního výběru.

 

4 příspěvky

Kapitoly článku

  1. Neděle 1. 7. 2007
  2. Pondělí 2. 7. 2007
  3. Úterý 3. 7. 2007
  4. Středa 4.7. 2007
  5. Čtvrtek 5. 7. 2007
  6. Pátek 6.7. 2007

Neděle 1. 7. 2007

Po včerejším dni, který většina účastníků využila k potrénování v oblasti Belluna dnes piloty ráno přivítala cirry zatažená obloha. Postupně však vykukuje sluníčko a kolem hřebenů se objevuje kupovitá oblačnost.

Všichni postupně vyjíždějí na start a chystají se k letu. Protože podmínky nejsou úplně jednoduché, bude zajímavé sledovat taktiku jednotlivých účastníků. Bude lepší letět nějaký trojúhelník v "podkově" vlevo od startu, nebo zkusit přeskok za Belluno? Nechme se překvapit.

Cirrovitá oblačnost nakonec ale nijak nebránila termice termit a pilotům letět dlouhé přelety - přestože to dnes jednoduché nebylo.

Kumulovitá oblačnost se základnami ve výškách kolem 1900 m se odpoledne tvořila v množstvím větším než malém a zastiňovala hřeben směrem na Feltre. Z toho důvodu nefungovala některá místa "tutově" (tak jak jsme je znali z loňska) a intervaly se silnými stoupáky střídaly hluchá období, kdy nebylo těžké vyhnít.

Jako největší bojovník se dnes ukázal Adam J. Doležal, který během téměř 6-ti hodinového letu dokázal doletět 84 km.O pár kilometrů méně má na kontě Miloslav Pokorný. Nejvíce našlápnuto měl dnes Michal Brabenec, který otáčel zpět až za Feltre, ale návrat zpět bohužel nevyšel.

Ne všichni však byli s návratem úspěšní - nečekaně mnoho pilotů si neuvědomilo, že je neděle a tudíž jsou všechny obchody zavřené a supermercado po přeskoku za Bellunem nebylo výjimkou. Stížnost Jany Krátké, že si nemohla po předčasném přistání koupit nové oblečení tedy nemohli organizátoři nijak ovlivnit - snad to Janě vyjde jindy - nebo raději ne?

Zajímavý svoz měl dnes Kamil Němeček. Po stopu z Feltre do Belluna se zde se svozovým Čičibusem naháněli po Bellunu několik hodin a když zjistili, že v Bellunu jsou asi čtyři Aralky po kterých se různě střídají, tak nezbylo než si dát sraz na náměstí. Jak po návratu u piva vyčerpaně tvrdil Kamil - "ještě že tam mají po cestě na náměstí eskalátory, jinak bych tam nechal plíce".

V každém případě si dnes všichni zalétali lépe než se očekávalo:-)

Průběžné výsledky je možné sledovat online na webu soutěže: SKY XCAMP 2007


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: