ZPRAVODAJSTVÍ


Češi na Redbull XAlps 2013

img_12650.jpg_141x150
| PGweb - Články | Rozhovory
Alpy
shlédnutí: 4983

Letošní rok se opět v Alpách koná extrémní závod Redbull X-Alps. Ostřílenému českému závodníkovi Honzovi Škrabálkovi sice letos nebudeme moci fandit, ale i tak se na X-Alps chystá rekordní počet českých účastníků a to hned tři ve dvou týmech. Pro všechny bude účast na letošním Redbull X-Alps premiérou.


1 příspěvek

Kapitoly článku

  1. Redbull X-Alps 2013
  2. Michal Krysta
  3. Renáta Kuhnová

Redbull X-Alps 2013

Letošního X-Alps se kromě našich zůčastní také celá řada známých tváří. Jasným favoritem je vítěz posledních dvou ročníků Christian Maurer a nepřehlédnutelný bude určitě také rumunský vytrvalec Toma Coconea, který se v posledním závodě jako druhý a zároveň poslední dostal brutálním skoro 60km dlouhým běho-pochodem až do Monaka těsně před koncem závodu. Dosáhnout Monaka se pokusí i rakušan Paul Guschlbauer, kterého v roce 2011 od přistání na molu dělil jen kousek a kterého pár hodin před zavřením cíle přizemnil zhruba 20km před cílem silný vítr a malé dostupy. Závod samotný organizátoři letos přesunuli na začátek července a potrvá tři týdny.

Trať dlouhou přes 800km mezi Salzburgem a Monacem se z Čechů pokusí přeletět, přejít, přelézt a dost možná i přeběhnout Michal Krysta. Druhý tým s českou účastí nese označení ITA1 - pilotem bude čerstvý vítěz finále PWC Aaron Durogati, kterému bude dělat support Renča Kuhnová. Oba účastníky jsme vyzpovídali a přinášíme vám zajímavý rozhovor.

Diskuse k článku

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Nový příspěvek


Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: