ZPRAVODAJSTVÍ


XCamp 2010 aneb jihoitalská retrospektiva

_titulni.jpg_150x84
| Soutěžní létání | Cesty za létáním
Monti di Matese, Itálie
shlédnutí: 5203

Servr spadnul, servr spadnul, kdopak nám ho nahodí? chromčák, scorpi nejsou doma a charles to neumi...chromčák, scorpi nejsou doma a charles to neumi...

Jestli něco charakterizuje jako věčný leitmotiv náš pobyt na XCampu, pak tato variace na infantilní říkanku, kterou nás po Skype oblažil inspektor Clouseau. Páteční výpadek našeho serveru byl ještě závažnější než ten pondělní a neobešel se bez asistence „přítele na telefonu“ přímo na místě a v neděli odešel harddisk do věčných lovišť úplně. Trampoty se serverem ale byly nakonec v podstatě jedinou patálií, která nás během Xcampu potkala - koneckonců dalo se to přesně očekávat v souladu s Murphyho zákony:) Ale vezměme to trochu více popořádku.

7 příspěvků

Kapitoly článku

  1. Hurá na jih...přes Normu
  2. Pondělí a úterý - památky a historie
  3. Středa - Den D!
  4. Čtvrtek - po pěkném létání luxusní žranice
  5. Pátek - servr spadnul, servr spadnul...
  6. Sobota - do třetice všeho létavého

Hurá na jih...přes Normu

Celá česká „partička“, tedy vlastně drtivá většina soutěžících na Xcampu, se během víkendu sešla na Normě . Sobota vy šla moc pěkně a přes nízké dostupy jen kolem 1000 m (což je koneckonců na tomto místě docela obvyklé) bylo možné poletovat celý den s přistávat na startu, testovat prototyp Venuse 3, překonávat osobní rekordy v čase stráveném ve vzduchu, případně provádět večerní záfuky s odletem od kopce v 17:30 a přistáním před 19 hodinou (viď Ondro:-)).

Následující den se už brzo dopoledne objevuje na nebi nad Normou štíhlá Petrova závodnička. Zatímco se teprve pomalu kolébáme po cestě ke startovišti, Petr přistává, obléká si mikinu a v mžiku zase startuje. Za pár minut ho vidíme pod základnou a pro dnešek naposledy, neboť bezodkladně mizí směrem na San Potito Sannitico. Dobře udělal, protože nad Normou nám létavo vydrží tak do půl třetí, kdy už začne jasné, že ta přeháňka, co se vpravo napekla, nás asi nemine. Taky neminula. Balíme saky paky a vyrážíme se vykoupat k moři. Petr se mezitím probojoval někam k městečku Cassino, kde boj se zesilujícím severovýchodním větrem a bobtnajícími mraky zakončuje po pěkných 96 kilometrech.

Do kempovacího místa pro účastníky Xcampu na místním stadionu přijíždíme až za tmy. Záměrně píšu „kempovacího místa“, protože do kempu má tohle místo docela daleko. Jedny šatny se sprchama a záchodem pro pány, druhé pro dámy...záchod není právě čistý, nemá prkýnko a voda teče pouze studená. Wi-fi tu není. Za tohle máme platit 5 Euro? Počáteční rozladění ale v průběhu pobytu zahlazuje skutečnost, že záchody byly umyty, začala téct teplá voda a ke konci pobytu jsme – sláva! - v jednom místečku objevili i signál nezabezpečené wi-fi. Po tomto zásadním objevu se na místo výskytu signálu sesypali internetolační jedinci a až do konce pobytu, pokud připojení běželo, se zde nacházelo lokální společenské centrum:) Nejpříjemnější zprávou nakonec bylo, že Leone (hlavní organizátor soutěže) nakonec za pobyt v kempíku nechtěl ani euro.Partneři:

 logo Axispara  logo MAC ParaSekce PGwebu: